سوانح جاده‌ای ۱۲ هزار میلیارد تومان برای کشور هزینه دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160440
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۳۵
مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها:
شاخص : مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در کارگاه افزایش ایمنی و پیشگیری از حوادث جاده‌ای قزوین، گفت: سوانح جاده‌ای 12 هزار میلیارد تومان برای کشور هزینه دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بهروز غروی در کارگاه افزایش ایمنی و پیشگیری از حوادث جاده‌ای قزوین، اعلام کرد: سوانح جاده‌ای ۱۲ هزار میلیارد تومان برای کشور هزینه دارد به طوری که این تصادفات با کشته و هزینه‌های آن، یک میلیون نفر را به قشر فقیر اضافه کرده است.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با بیان اینکه چهار تا هفت درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های خسارت از عدم ایمنی می‌شود، تصریح کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد از تخت بیمارستان ها یا به عبارتی بودجه سلامت هم صرف هزینه های جاده ای می‌شود.

این مسوول با اشاره به اینکه دهه حاضر دهه ایمنی و کاهش حوادث نامگذاری شده است، گفت: برای کاهش آمار سوانح جاده ای علاوه بر اقدامات زیرساختی نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

وی در ادامه افزود: جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از رفتارهای پرخطر عوامل انسانی در سیستم حمل و نقل را سرلوحه‌ فعالیت های خود قرار داده است که عمدتاً کارهای این جمعیت ماهیت فرهنگی دارد.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها خاطرنشان کرد: روزانه ۹۱۸ نفر در جاده های کشور مصدوم و ۴۳ نفر جان خود را از دست می دهند.

وی ۳۰ درصد سوانح را ناشی از حواس پرتی دانست و افزود: برخلاف تصور مردم جاده ها در شب آرام تر است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار