سوغات سفر رئیس جمهور به فرانسه چه خواهد بود؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80696
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۴۰
شاخص : اقتصاد > صنعت - تسنیم در گزارشی از شبکه فرانسوی فرانس دو نوشت: رئیس جمهور در سفر آتی به فرانسه در زمینه حمل و نقل، کشاورزی، صنعت و به ویژه خودرو و همچنین در زمینه حمل و نقل و از سرگیری پروازها بین دو کشور مذاکراتی انجام خواهد داد.

شاخص نیوز: حسن روحانی رئیس جمهور در پاسخ به مجری شبکه فرانس دو از سفر آتی وی به فرانسه که پرسید: ” آیا در این سفر قراردادهایی در زمینه هوایی،  خودرو ، محصولات غذایی کشاورزی منعقد خواهد شد؟ آیا چنین قصدی  وجود  دارد؟ آیا با شرایط جدید در ایران، فرانسه و شرکت های فرانسوی جایی در این کشور دارند و مورد استقبال قرار می گیرند؟” گفت: پیش از سفر من در زمینه های حمل و نقل، کشاورزی، صنعت و به ویژه خودرو و همچنین در زمینه حمل و نقل و از سرگیری پروازها بین دو کشور مذاکراتی انجام شده است. در جریان سفر من که چند روز دیگر انجام خواهد گرفت، ما توافقنامه هایی منعقد خواهیم کرد که مبنایی برای توافقات تجاری قرار خواهند گرفت.

مجری پرسید: شما ایرباس خریداری خواهید کرد؟ ایرباس هواپیمای خوبی است.

روحانی پاسخ داد: شرکت هایی چون ایرباس، بوئینگ و سایر شرکت های بزرگ به ما هواپیما می فروشند. شرکت های بزرگ و به ویژه ایرباس در ایران حضور دارند و ما از شرکت های بزرگ و به ویژه ایرباس خرید خواهیم کرد.

 

منبع: خبرانلاین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار