سوپرجت روسی چقدرقیمت دارد؟+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68793
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
شاخص : هواپیماهای پیشرفتۀ سوپر جت سوخو 100 که قرار است در آینده نزدیک وارد ناوگان هوایی کشورمان شود، دست‌کم 29 درصد از هواپیماهای مشابه ارزان‌تر است.

به گزارش پایگاه شاخص ، بهای هر فروند هواپیمای مسافری سوخو ۱۰۰ (SSJ 100) که در سال ۲۰۰۸ نخستین پرواز خود را انجام داد، تا پیش از ۲۰۱۲ برابر با حدود ۳۱ میلیون دلار تعیین شده بود، در این سال حدود ده درصد افزایش یافت، اما هنوز هم این هواپیمای پیشرفته با میانگین قیمتی برابر با ۳۴ میلیون دلار، حدود ۳۰ درصد از نمونه های مشابه ارزانتر است.

سوپرجت روسی چقدرقیمت دارد؟+تصاویر

همچنین میانگین مصرف سوخت مطلق این هواپیما در هر مایل، نسبت به هواپیماهای مشابه حدود ۱۴ درصد کمتر است، اما با توجه به تعداد صندلی، میانگین مصرف سوخت آن به ازای هر “مایل بر صندلی” از هواپیماهای مشابه اندکی بیشتر خواهد بود.

سوپرجت سوخو ۱۰۰ در صورتی که تمامی صندلی‌های کابین آن در کلاس اقتصادی (اکونومی) باشد، گنجایش ۱۰۳ مسافر را خواهد داشت.

این هواپبما در هر پرواز بدون توقف می تواند تا ۲۸۰۰ مایل (حدود ۴۵۰۰ کیلومتر) مسیر را طی کند و تا سقف ۴۱۰۰۰ پا (حدود ۱۲۵۰۰ متر) اوج بگیرد و تا ۹۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد که ۱۵ درصد سریعتر از هواپیماهای مشابه است.

دو روز پیش (۵ شهریور) معاون وزیر حمل و نقل روسیه از ادامه رایزنی ها برای فروش “ده ها فروند” از این هواپیما به شرکت های ایرانی خبر داد.

سوپرجت روسی چقدرقیمت دارد؟+تصاویر

فضای داخلی سوخو ۱۰۰

سوپرجت روسی چقدرقیمت دارد؟+تصاویر

کابین خلبان سوپرجت سوخو ۱۰۰

سوپرجت روسی چقدرقیمت دارد؟+تصاویر

پلان صندلی سوخو ۱۰۰ با دو کلاس اقتصادی و بیزنس

منبع : العالم
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار