سیاست‌زدگی و سیاست‌گریزی گریبان‌گیر آموزش و پرورش استان قزوین
کد خبر: 113172
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین سیاست‌زدگی یا سیاست‌گریزی را از مشکلات آموزش و پرورش دانست و گفت: جوانان و نوجوانان و حتی دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی به شدت در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در مراسمی به مناسبت بازگشایی مدارس که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: جوانان و نوجوانان و حتی دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی به شدت در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند.

وی افزود: عملکرد مشاورین و معاونین در مسئله پرورشی رضایت‌بخش نیست لذا باید فعالیت‌های پرورشی در همه مقاطع جدی قلمداد شود و مدیران نیز با دلسوزی و حساسیت به مسائل دینی و اجتماعی آنها بپردازند و اولیا را در این امر شریک کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه استان قزوین در تمام شاخصه‌های اجتماعی جزء ۵ استان کشور است، تصریح کرد: با توجه به اقدامات زیر بنایی انجام شده در زمینه‌های مختلف آموزش، همچنان در ابتدای راه هستیم و لازم است همه مدیران در جهت کاهش ضعف و مطالبه کاستی‌ها تلاش کنند.

سیاست‌زدگی یا سیاست‌گریزی محض، گریبان‌گیر آموزش و پرورش

این مسئول با بیان ۲ مشکل اساسی آموزش و پرورش افزود: سیاست‌زدگی یا سیاست‌گریزی محض مشکلاتی است که گریبان‌گیر آموزش و پرورش است که با شجاعت در بیان واقعیت‌ها و خودباوری می‌توان آن‌ها را رفع کرد.

لزوم توجه به بیش از ۱۵۰۰ مدرسه در استان قزوین

قاسمی توسعه فرهنگی را مبنای توسعه بخش‌های دیگر دانسته و گفت: باید نگاه از بخش خصوصی، صنعتی و ساخت و ساز به سمت فرهنگ برگردد چرا که هر مدرسه کارخانه‌ای است و اگر مسئله کارخانه‌ها و اشتغال جزو دغدغه‌های مهم به شمار می‌رود باید به هزار و ۵۰۰ کارخانه انسان ساز که درآموزش و پرورش استان وجود دارد نیز توجه کرد.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اتکا به توان نیروهای داخلی و مردمی که پیروی از آن جزو انتظارات آموزش و پرورش از مدیران است.

این مسئول تشریح کرد: تحلیل و ارزیابی عملکرد، پژوهش محوری و توجه اهداف عالی در سطح ملی و بین المللی را باید مدنظر داشت.

قاسمی با تاکید بر رعایت حرمت و توجه به معیشت معلمان خاطرنشان کرد: معلمان شجاع، دانش‎آموزانی نترس را پرورش می‌دهند که این اتفاق در سایه آزاداندیشی مربیان محقق می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های مدیران آینده‌نگر ابراز کرد: داشتن سواد رسانه‌ای در کنار اطلاع از شرایط موجود، تغییر و انتخاب دقیق، تحقیق و توجه به نیروی انسانی که با ارزش‌ترین سرمایه است باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: حدود ۲۰۰ برنامه در حوزه‌های مختلف جزو برنامه سالانه آموزش و پرورش تدوین که منطبق با سند تحول است.

این مسئول در پایان تصریح کرد: بهسازی، نوسازی و شادابی در مدارس در اولویت برنامه‌های پروژه مهر قرار گیرد و از این رو مدیران باید با معلمان جلساتی برگزار کرده و همواره با اولیا دانش‌آموزان در تعامل باشند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “سیاست‌زدگی یا سیاست‌گریزی محض، گریبان‌گیر آموزش و پرورش استان قزوین”

  1. میم الف گفت:

    ایشون انگار در حال مدیریت منطقه الموت هستند
    تمام پست های کلیدی رو به اقوام و دوستان خود داده اند که با فرهنگ و زبان الموت کاملا اشنا هستند .
    ای کاش لااقل از نوابغ الموت در این قسمت استفاده میکردند
    گاها مشاهده شده که طرف ریس یکی از نواحی شده است و درست حرف زدن را بلد نیست . نه اینکه کتابی صحبت کند طرز برخورد با همکاران را بلد نیست و به شوخی های کوچه بازاری پرداخته و گاها برای خانم ها مزه پرانی هم میکند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار