سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران هرگز تغییر نمی‌کند/ اقدامات دونالد ترامپ باعث انزوای بیشتر آمریکا می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118745
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
سفیر سابق ایران در مکزیک:
شاخص : کارشناس مسائل استراتژیک بیان اینکه حماقت‌های ترامپ اعتبار آمریکا را بیش از گذشته مخدوش خواهد کرد گفت: تغییر رییس جمهور در آمریکا نمی‌تواند مواضع ظالمانه آن‌ها در مقابل ایران را تغییر دهد.

محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک و کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به تحولات روز گذشته در آمریکا در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نشان‌دهنده وضعیت نامناسب اقتصادی، روحی و روانی مردم آمریکاست.

وی افزود: ترامپ در سال ۱۹۹۸ گفته بود اگر بخواهم رییس جمهور شوم به عنوان یک جمهوری‌خواه در انتخابات شرکت می‌کنم زیرا آن‌ها احمق‌ترین گروه رای‌دهنده در آمریکا هستند و اتفاقات رو گذشته نشان داد که وی تحلیل درستی داشته است.

سفیر سابق ایران در مکزیک ادامه داد: مردم آمریکا از وضعیت موجودشان نگران و نسبت به آینده بسیار ناامید هستند زیرا سطح زندگی‌شان بسیار تنزول پیدا کرده و اعتبار از دست رفته آمریکا برای آهتپا ناراحت‌کننده است.

حماقت‌های ترامپ اعتبار آمریکا را بیش از گذشته مخدوش خواهد کرد

قدیری ابیانه گفت: مردم آمریکا فکر می‌کنند با یک رییس جمهور قلدر مسلک می‌توانند اعتبار گذشته خود را به دست آورند درحالی که بی‌اعتباری آمریکا به خاطر وجود اشخاص نبوده بلکه به طور کلی دچار افت شده و اعتبار خود را در جهان از دست داده است.

کارشناس مسائل استراتژیک افزود: ترامپ هم نخواهد توانست این اعتبار از دست رفته آمریکا را برگرداند بلکه بر اثر کارهای احمقانه‌اش بیش از گذشته اعتبار آمریکا مخدوش خواهد شد.

وی اذعان داشت: او گفته است اگر به کاخ سفید برود سیفون را خواهد کشید حالا باید منتظر باشیم تا این سیفون کشیده شود تا بدانیم مفهوم سخنان وی چیست.

سفیر سابق ایران در مکزیک بیان کرد: کسانی که ترامپ می‌خواهد بر سر کار بیاورد از اشخاصی که در حال حاضر در کابیه اوباما حضور دارد به مراتب جاهل‌تر هستند؛ برای مثال او می‌خواهد “جان بلتون” که زمانی معاون وزیر خارجه آمریکا بوده و فردی به شدت صهیونیست و ضد ایرانی است را به روی کار بیاورد.

تغییر رییس جمهور آمریکا نمی‌تواند سیاست خصمانه آن‌ها را تغییر دهد

قدیری ابیانه با بیان اینکه برای ایران فرقی ندارد چه کسی در آمریکا رییس جمهور شود، تاکید کرد: آمریکا همواره شکست‌های پی در پی از ایران می‌خورد؛ به طور یقین این شکست‌ها در آینده بیشتر و آمریکا منزوی خواهد شد.

کارشناس مسائل استراتژیک تشریح کرد: رییس جمهوری ترامپ موجب دوقطبی و مخالفت‌هایی در آمریکا خواهد شد و باید منتظر اعتراضات اجتماعی بیشتری بر اثر سیاست‌هایی  غلط ترامپ باشیم.

وی با بیان اینکه آمریکا اختلافات زیادی با کشورهای همسایه و هم‌پیمانان خود پیدا خواهد کرد، عنوان کرد: ترامپ قطعا دستوراتی برای بررسی تخلفات مالی رقیبش خواهد داد و رسوایی‌های بیشتری برای خانم کلینتون پیش خواهد آمد.

سفیر سابق ایران در مکزیک استدلال کرد: ترامپ با فرض حمایت از گروه‌های چپ در ایران، باز هم نمی‌تواند خدشه‌ای به انقلاب وارد نماید.

قدیری ابیانه افزود: بهترین کاری که ترامپ می‌تواند انجام دهد پاره کردن توافق ایران با ۱+۵ است و در این صورت زمینه فراهم می‌شود که ما هم آن را آتش بزنیم تا زیان‌های برجام همین جا متوقف شود؛ متاسفانه برجام آن چیزی نشد که دولتمردان ادعا می‌کردند؛ هر چند باید متذکر شوم که ترامپ به تنهایی توانایی این نقض را ندارد.

کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: در این صورت مقصر در نقض برجام آمریکا خواهد بود و این مسئله به انزوای بیشتر آن دامن می‌زند ضمن اینکه پاره کردن برجام به نفع ما خواهد شد و بدون اینکه از تعهدات خود سر باز بزنیم از زیر بار آن خارج می‌شویم.

امروز شکست آمریکا مقابل ایران بیش از پیش خواهد بود

وی با اشاره به اینکه آمریکا اعلام کرده می‌خواهد با ایران سختگیرانه‌تر رفتار کند، گفت: تمام روسای جمهوری آمریکا در صدد بودند تا ضربه اساسی به ایران بزنند و نظام را سرنگون کنند.

سفیر سابق ایران در مکزیک افزود:همه افرادی که نسبت به انقلاب و مردم ایران اقدامات خصمانه انجام داده‌اند به نوعی محکوم به شکست شده‌اند؛ به نفع آمریکاست که از زیاده‌خواهی و رفتارهای مستکبرانه دست بردارد.

قدیری ابیانه در پایان با بیان اینکه رسانه‌های غربی خط عوض می‌کنند و شروع به تعریف از ترامپ خواهند کرد، گفت: این انتخابات نشان داد که نظرسنجی‌هایی که در آمریکا صورت می‌گیرد اعتباری ندارد چراکه نظرسنجی‌ها احتمال ۹۰ درصد پیروزی هیلاری کلینتون را می‌دادند اما عکس آن اتفاق افتاد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار