سیدآزادگان نمونه برجسته مقاومت برای کشور بود/ حجت‌الاسلام ابوترابی اسوه اخلاق در مجلس هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55532
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۳۲
لاریجانی در مراسم تشییع مادر نائب رئیس مجلس؛
شاخص : رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تشییع مادر نائب رئیس مجلس با بیان اینکه این مادر بزرگوار فرد انقلابی بود که توانست فرزندان خوبی را تحویل نظام دهد، عنوان کرد: سیدآزادگان نمونه برجسته مقاومت برای کشور بود.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر حاجیه خانم علوی قزوینی، مادر بزرگوار سیدآزادگان شهید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد، اظهار کرد: این بانوی با فضیلت فرد انقلابی و ارزشمندی بود که توانست فرزندان خوبی را تربیت کند و تحویل نظام بدهد.

وی به ویژگی‌های فرزندان حاجیه خانم علوی قزوینی اشاره کرد و افزود: سیدآزادگان علی‌اکبر ابوترابی‌فرد، نمونه برجسته مقاومت برای کشور ما بودند که ایشان از جمله فرزندان ارزشمند این مادر مومنه هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان تاثیراتی که سیدآزادگان در دفاع مقدس داشتند، هیچگاه فراموش نمی‌شود، گفت: شیر و تربیت پاک، تقوا و پرهیزکاری حاجیه خانم علوی قزوینی بود که توانست چنین شخصیت‌های وارسته‌ای را تقدیم جامعه کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرزند دیگر حاجیه خانم علوی قزوینی است، افزود: ایشان اسوه اخلاق در مجلس برای ما هستند.

وی افزود: ابوترابی فرد فعال و کوشا در مجلس هستند و امروز از محضر ایشان بهره‌ لازم را برای خدمت به نظام می‌بریم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: دختران و پسران دیگر این بانوی بافضیلت نیز چنین ویژگی‌های ارزشمندی را دارند که این نمونه و الگوی یک زندگی و حیات طیبه در جامعه اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی برای این عزیز سفر کرده علو درجات را طلب کرد و از خداوند متعال خواست حاجیه خانم علوی قزوینی را با اولیای خود محشور نماید.

وی در پایان رحلت این بانوی بزرگوار را به خانواده ابوترابی تسلیت گفت و عنوان کرد: ما نیز از این مصیبت داغدار هستیم و خداوند به بازماندگان این بزرگوار صبر بدهد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار