سیره امام حسن عسگری (ع) الگویی مناسب در تربیت دینی و قرآنی است
کد خبر: 123611
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: بحث و گسترش فرهنگ و معارف قرآنی یکی از برنامه‌های تربیتی امام حسن عسگری(ع) بود و امروز الگوی مناسبی برای افرادی است که مسوولیت تربیت و تعلیم جامعه را برعهده دارند.

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت امام حسن عسگری(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار در شرایط خاص و با وجود اینکه تحت مراقبت‌های شدید بودند، رسالت سنگین آماده کردن جامعه را برای حضور امام عصر(عج) برعهده داشتند.

وی افزود: یکی از سیره‌های فردی و اجتماعی بسیار مهم در دوران امام حسن عسگری(ع)، زمینه سازی در جامعه برای امامت امام زمان (عج) بود که با شیوه‌های مختلف این کار را انجام می‌دادند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: تربیت شاگردان شایسته از دیگر شیوه‌های آن حضرت بود که نام ۱۰۳ نفر از اصحاب و شاگردان ایشان در تاریخ به ثبت رسیده است.

نظری در ادامه گفت: در زمانی که مردم در ظلم خلفای عباسی به سر می‌بردند و در رنج بودند، امام (ع) مشکل گشای محرومان بودند و آن‌ها را در پناه خود قرار می‌دادند.

وی با اشاره به شیوه‌های تربیتی و تبلیغی این امام بزرگوار، عنوان کرد: بحث گسترش فرهنگ و معارف قرآنی یکی از برنامه‌های تربیتی امام عسگری(ع) بود و امروز الگوی مناسبی برای افرادی است که مسوولیت تربیت و تعلیم جامعه را برعهده دارند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با تاکید بر اینکه باید قرآن را مبنا و شیوه تربیتی قرار دهیم، افزود: آن امام بزرگوار به بحث عرفان و معرفت، بندگی و توحید توجه ویژه‌ای داشتند.

امام حسن عسگری (ع) طلایه‌دار عبادت و عرفان بود

نظری ابراز کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند؛ بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی تعمیق بخشیدن به باور‌های دینی است بنابران جامعه اگر بر پایه توحید و مبانی توحیدی بنا شود آسیب‌پذیری آن کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: امام حسن عسگری(ع) طلایه‌دار عبادت و عرفان بودند و همگان را به نمازهای واجب و مستحب بخصوص نماز شب سفارش می کردند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه امام(ع) در برخورد با انحرافات به صورت ارشادی عمل می‌کردند، گفت: امام عسگری (ع) امربه معروف و نهی از منکر را هم در گفتار و هم در عمل گنجانده بودند.

نظری ولادت امام زمان (ع) را به ولادت حضرت موسی تشبیه کرد که فرعون از ترس تاج و تخت خود تمام نوزادان پسر را به قتل می‌رساند و گفت: امام عسگری (ع) هنگامی که به همراه پدر بزرگوارش به سامرا آمدند خلفای عباسی ایشان را تحت نظر داشتند تا نسلی از آن‌ها باقی نماند.

وی با بیان اینکه امام حسن عسگری (ع) دومین امام جوان است که در سن ۲۸ سالگی به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: امام به معنای واقعی در پادگان نظامی به سر می‌بردند و دائما تحت کنترل خلفا بودند تا افراد ارتباطی با او نداشته باشند و مدت امامت ایشان بیشتراز ۶سال نبود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار