سیر نزولی آمار جرائم نیروهای مسلح/ گلوگاه‌های ارتکاب جرم باید شناسایی شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174396
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲:۰۹
معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان نیروهای مسلح عنوان کرد
شاخص : معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان نیروهای مسلح گفت: باید گلوگاه‌های ارتکاب جرم را شناسایی کنیم و قبل از اینکه جرم رخ دهد آن را در نطفه خفه کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، صبح امروز مراسم تکریم و معارفه دادستان قضایی استان قزوین از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح با حضور مسئولان استانی در لشگر ۱۶زرهی قزوین برگزار شد.

ابراهیم مهرانفر معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان نیروهای مسلح کشور در این مراسم اظهار کرد: اگر ارزش‌های اسلامی در جامعه رعایت شود به سعادت خواهیم رسید.

وی با اشاره به دین و جان انسان‎ها به عنوان بالاترین ارزش‌ها افزود: هیچ کس حق ندارد در قالب الفاظ، گفتار و اعمال اقدامی انجام دهد که موجب بی‌آبرویی دیگری شود؛ در قوانین و روایات مجازات‌هایی برای این افراد در نظر گرفته شده چراکه آبروی انسان‌ها یک ارزش است.

این مسئول با اشاره به مال به عنوان ارزش سوم ، بیان کرد: مجازات‌های سنگینی که موجب تضییع مال شخصی و جمعی شود در نظر گرفته شده است.

وی عقل را به عنوان یک ارزش دیگر برشمرد و گفت: اگر ما کارها و اقدامات را بر مبنای عقل انجام دهیم قطعا دچار مشکل نخواهیم شد چرا که عقل دین درونی محسوب می شود و انسان‌های عاقل متدین هستند.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان نیروهای مسلح با اشاره به اینکه استعمال مواد مخدر، روان گردان ها و مشروبات الکی عقل را زایل می کند بیان کرد: چیزی که عقل تایید می‌کند مورد تایید شرع نیز قرار دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر این ارزش‌ها در جامعه حاکم شود سه محصول کلیدی آرامش، امنیت و عدالت بدست خواهد آمد.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان نیروهای مسلح ابراز کرد: ما اگر ارزش های اسلامی را در جامعه پاس بداریم جامعه به ثبات خواهد رسید چراکه هیچ کس در جامعه هرج و مرج را دوست ندارد.

مهرانفر تصریح کرد: امنیت در سلسله مراتب نیاز انسان در مرتبه بالایی قرار گرفته است و همچنین نیاز اقتصادی محسوب می‌شود چراکه در نبود امنیت؛ تجارت، علم و ارتباط نیز وجود نخواهد داشت.

این مسئول در ادامه گفت: برای اینکه جامعه دارای ثبات اقتصادی، امنیت و عدالت باشد باید به گونه ای عمل کنیم که ارزش های اسلامی بر آن حاکم شود.

وی گفت: برای اینکه همه انسان‌ها به سوی خداوند حرکت کنند باید از اوامر و احکام الهی اطاعت کرده و به آن عمل کنند.

این مسئول بیان کرد: امروز در این شرایط حساس ما وظیفه داریم ماموریت خود را به درستی انجام دهیم و بین حق و تکلیف تعادل برقرار ساخته و نگاه مسئولانه به همه کارها به ویژه خودمان، مردم و بیت المال داشته باشیم که اگر اینطور باشد در مسیر الهی حرکت کرده ایم.

این مسئول تشریح کرد: نیروهای مسلح ما با توجه به حاکمیت اصول و استراژیک لازم باید بر اساس، اسلام، ولایت، مردمی، انضباط درونی و اقتدار بیرونی باشد.

وی اظهار کرد: امروز اگر دشمنان ما تلاش دارند که از جنگ اقتصادی وارد شوند این است که آنان از هوشیاری و تمهیدات نیروهای نظامی ناامید شدند.

این مسئول ابراز کرد: امیداوریم که با توکل بر خدای متعال و درایت مسئولین و حمایت مردم بتوانیم از این جنگ اقتصادی موفق و سربلند بیرون آییم.

مهرانفر گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح به دلیل اهمیت نیروهای مسلح یک مرجع اختصاصی برای رسیدگی به جرائم در نظر گرفته شده است.

این مسئول تشریح کرد: هدف سازمان قضایی نیروهای مسلح تحول عدالت کیفری و پشتیبانی از حقوق جامعه و افراد و مقابله با جرائم به منظور ایجاد امنیت برای مردم و تقویت سلسله مراتب فرماندهی و بهبود اجرای احکام است.

وی با اشاره به پیشگیری از وقوع جرم به عنوان هدف اولیه بیان کرد: با برگزاری کلاس های آموزشی و تمهیدات لازم سعی کردیم از وقوع جرائم پیشگیری کنیم.

مهرانفر تصریح کرد: باید گلوگاه های ارتکاب جرم را شناسایی کنیم و قبل از اینکه جرم رخ دهد آن را در نطفه خفه کنیم.

وی بیان کرد: امروز نیروهای مسلح از افراد خدوم ، زحمتکش و سالم جامعه هستند و آمار جرائم آن‌ها نسبت به سایر اقشار بسیار پایین است.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه نیروهای مسلح وظیفه خطیری دارند؛ بسیار از قوانین که بر مبنای قوانین عادی جرم نیست برای آنان جرم انگاشته خواهد شد.

وی بیان کرد: آمار جرائم نیروهای مسلح بسیار پایین بوده و روز به روز در حال کاهش است که علت این امر پیشگیری از جرائم و نظارت نهادهای نظارتی می‌باشد.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه نیروهای مسلح وظیفه حساس و خطیری را در جامعه بر عهده دارند و باید حافظ امنیت و آرامش باشندحتی انتظار یک جرم برای آنان درست نیست.

وی ابراز کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه های زیربط و تلاش مسئولین نیروهای مسلح روزی فرا رسد که نیروهای مسلح ما حتی یک جرم هم وجود نداشته باشد.

این مسئول بیان کرد: سیر نزولی جرائم نیروهای مسلح نویدی است که بتوانیم در این حوزه به حداقل و صفر برسیم چراکه ما معتقد به قانون پذیری و عدالت خواهی هستیم.

مهرانفر گفت: اگر جرمی در نیروهای مسلح صورت گیرد برخورد خواهیم کرد تا دیگر چنین خطایی صورت نگیرد؛ ما معتقدیم که نیروهای مسلح در انجام وظیفه سالم و برای مردم الگو باشند و رسالت سازمان قضایی نیروهای مسلح بسیار سنگین است.

این مسئول تشریح کرد: وظیفه سازمان قضایی حفظ پاکی و صیانت از این نیروهاست که به شکر خدا با تدابیر فرمانده کل قوا و مسئولین این اهداف تاکنون محقق شده است و در این میان نقش دادستان نظامی به عنوان مدعی العموم بسیار حیاتی و بی بدیل است.

وی ابراز کرد: رییس سازمان قضایی وظیفه مدیریت و اداره سازمان را برعهده دارد که خوشبختانه در استان قزوین تاکنون خدمات خوبی داشته اند.

این مسئول افزود: اگر پیشگیری از جرائم به نتیجه نرسید و جرمی رخ دهد وظیفه دادستان نظامی است که با اقتدار خاص به مشکل رسیدگی کند و این با همکاری نیروهای مسلح محقق خواهد شد.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات یونسی زرینی دادستان سابق، جعفر خوشه چین ملکی به عنوان دادستان نظامی جدید استان قزوین منصوب شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار