سیستم ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی در قزوین راه اندازی شد
کد خبر: 113487
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
با حضور مسئولان کشوری و استانی؛
شاخص : مراسم رونمایی از سامانه ابلاغ الکترونیکی اوراق های با حضور مسئولان کشوری، استانی و جمعی از قضات در قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم رونمایی از سامانه ابلاغ الکترونیکی اوراق های قضایی روز گذشته با حضور حجت الاسلام حمید شهریاری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، حجت الاسلام عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، فریدون همتی استاندار، جمال انصاری رئیس کل دادگستری، داوود محمدی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از قضات در قزوین برگزار شد.

انصاری در این مراسم با اعلام اینکه این سامانه از مهر ماه در کشور اجرایی می شود، اظهار کرد: در این راستا پس از ۸۰ سال اوراق قضایی الکترونیکی ارسال می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۲ میلیارد هزینه مستقیم در امر ابلاغ داریم ، خاطرنشان کرد: در سال ۵۰۰ هزار ابلاغ در استان صورت می گیرد و تمام تمهیدات مورد نیاز برای حفظ امنیت این سامانه و شبکه دسترسی به آن در نظر گرفته‌شده است.

وی تصریح کرد: براساس تصمیم قوه قضائیه استان های قزوین و فارس به صورت پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب تا ضمن اجرای آن، اشکال های موجود در آن نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته تا با رفع آن در سراسر کشور اجرایی شود.

رئیس مرکز آمار و اطلاعات دستگاه قضا در این مراسم اعلام کرد: با اجرای این طرح سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در هزینه صرفه جویی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان هم راه اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی را اقدامی در جهت تحقق عدالت بیان کرد.

استاندار قزوین هم گفت: این سامانه گامی بزرگ در راستای استفاده از تکنولوژی و دانش روز است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار