سیلی محکم رییس جمهور کنیا به اوباما - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64395
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
شاخص : رییس جمهور کنیا در اقدامی قابل توجه بر تلاش‌های اوباما در رواج فرهنگ منحط و بی بند و بار از جنس آمریکایی در این کشور آفریقایی خط بطلان کشید.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، «اوهورو کنیاتا» رییس جمهور کنیا چند روز قبل (جمعه) در نشست خبری مشترک با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا تلاش وی برای رواج همجنسگرایی بی پاسخ نگذاشت.

به گزارش وبگاه خبری «شو بت»، اوباما روز جمعه در نشست خبری تلاش کرد تا فرهنگ همجنسگرایی را در کنیا بسط دهد اما رییس جمهور کنیا در این زمینه خطاب به رییس جمهور آمریکا که گفته بود، ضرورت دارد کنیا همانند آمریکا برای حقوق همجنسگرایان ارزش قائل شود، گفت: «نیاز است به طور صریح درباره خیلی موارد صحبت کنیم. فرهنگ و جامعه ما پذیرای مواردی چون حقوق همجنسگرایان نخواهد بود. پذیرش چنین موردی برای ما و تحمیل همجنسگرایی بر مردم ما بسیار مشکل است.»

این وبگاه خبری در تحلیلی نوشت: واکنش سریع و صریح رییس جمهور کنیا به پیشنهاد باراک اوباما درباره حقوق همجنسگرایان جالب بود و اوهورو کنیاتا با نمایش عدم صبر خود در این مورد به تلاش‌‌های دقیق اوباما در تحمیل حقوق همجنسگرایان سیلی زد.

وبگاه خبری یاد شده همچنین نوشت: رییس جمهور کنیا به  طرح شیطانی اوباما برای رواج همجنسگرایی در این کشور آفریقایی حمله کرد و تاکید کرد مواردی وجود دارد که ما خواهان اشتراک مساعی در آن نیستیم.

اوباما جمعه گذشته برای اولین بار به کنیا سفر کرد و پس از آن عازم اتیوپی شد. او اولین رئیس جمهوری آمریکا محسوب شد که از مقر اتحادیه آفریقا در اتیوپی دیدار کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع: فارس

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “سیلی محکم رییس جمهور کنیا به اوباما”

  1. اميران گفت:

    خوش به حال مردم کنیا ، ماهم روزی یک رئیس جمهور داشتیم که هر وقت در باره آمریکا صحبت میکرد به ماها احساس غرور و عزت دست می داد ولی حالا به جائی رسیدیم که خجالت میکشیم بگوئیم ایرانی هستیم . دست راست مسئولین کنیا روی سر دولت یازدهم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار