شاخص آلودگی هوا در قزوین به حالت هشدار رسید+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119144
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۲۲
شاخص : شاخص آلودگی هوا در قزوین به حالت هشدار و به مبزان 157 رسیده است.

به گزارش شاخص، چند روزی که بیسیاری از شهرهای کشور به ویژه استان قزوین با آلودگی هوا روبرو شده است که امروز شاخص آلودگی هوا در قزوین به حالت هشدار و به مبزان ۱۵۷رسیده است.

هشدارهای آلودگی هوا به مردم قزوین اعلام نشد

حسین غیاثوند، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه قزوین ۲۳ آبان در زمره شهرهای آلوده کشور بود مسئولان هشدارهای لازم را برای رعایت نکات ایمنی به شهروندان اعلام نکردند.

رضا گروسی، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: شاخص کیفیت هوای قزوین و برخی از شهرهای استان از نظر آلودگی هوا به ریزگردها در شرایط ناسالم قرار دارد.
وی اظهارکرد: ضروری است افراد از ماسک به عنوان یکی از راه‌های حفاظت از خود در برابر آلودگی هوا استفاده نموده و از حضور و فعالیت غیر ضروری در فضاهای آزاد تا رفع آلودگی خودداری کنند.
گروسی بیان کرد: از گروه های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان درخواست می شود از تردد غیرضروری در فضاهای باز پرهیز کنند و توصیه های ایمنی را جدی بگیرند.
گروسی در ادامه توصیه کرد: در صورت لزوم به حضور در فضای آزاد حاوی ریزگردها، این زمان را به حداقل ممکن کاهش دهند و از باز نگاه داشتن درب و پنجره ها و از نفوذ گرد و غبار به داخل منزل، محل کار و اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جلوگیری به عمل آورند.
طبق پیش بینی هواشناسی استان از فردا سه شنبه به دلیل وزش باد از آلودگی هوا کاسته خواهد شد.

تصویر : شهروند خبرنگار شاخص
آقای قدیری

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار