شاخص اصلی حوزه‌های علمیه قزوین ولایت مداری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70044
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوين در مراسم شروع سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، گفت: طلاب جدید الورود باید از فرصت‌های خود به نحو احسن استفاده کنند و شاخص اصلي حوزه‌هاي علميه ولايت مداري است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی دیروز در مراسم شروع سال تحصیلی حوزه های علمیه استان که در مدرسه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد، اظهار کرد: اولویت طلاب باید تقوا، کرامت و انس با قرآن باشد و در این راه پر فراز و نشیب باید مسیر درست را با کمک اساتید علوم دینی شناخت و به دیگران هم انتقال داد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه طلبه باید در جست و جوی علم و کلام خدا باشد تا بتواند به جامعه کمک کند، تصریح کرد: طلاب جدید الورود باید از فرصت های خود به نحو احسن استفاده کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه شاخص اصلی حوزه های علمیه قزوین ولایت مداری است اضافه کرد: رمز پیروزی و مقاومت کشور ما در برابر استکبار نیز همین ولایت مداری است.

حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین هم در این مراسم، گفت: حوزه های علمیه محل تحصیل علوم دینی بوده و و طلاب حوزه های علمیه خود را باید به تقوا و تهذیب و تزکیه مجهز کنند.

در سال تحصیلی جدید ۸۰۰ طلبه در حوزه های علمیه استان قزوین در ۱۰ پایه، علوم حوزوی را فرا خواهند گرفت و در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ طلبه استان در ۶ مدرسه علمیه مشغول فراگیری دروس حوزوی هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار