شاخص تخت به جمعیت استان مطلوب نیست/ در ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی تسریع شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 178733
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: شاخص تخت به جمعیت استان زیر یک‌ونیم است.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، دکتر منوچهرمهرام در نشست مشترک با مجریان ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی و بازدید از روند عملیات اجرایی که پیش از ظهر امروز در محل پروژه برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین به لحاظ شاخص تخت به جمعیت از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی افزود: افزایش و توسعه تخت‌هایی را در بیمارستان‌های موجود داشتیم اما با داشتن ۱۸۸۰ تخت در مقایسه با جمعیت حدود ۳۲۰هزار نفری استان، شاخص تخت به جمعیت استان زیر یک‌ونیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: پیش‌بینی وزارتخانه رسیدن به شاخص ۲/۶ است که استان قزوین فاصله زیادی تا این عدد داریم؛ ۶۰درصد از ظرفیت تخت‌های استان به بخش دانشگاهی اختصاص دارد که این میزان امکان دسترسی مردم فقیر و محروم را فراهم نمی‌‎کند.

مهرام عنوان کرد: بخشی از تخت‌های موجود هم متعلق به دستگاه‌هایی است که اکنون تخت‌های خود را از ما مطالبه می‌کنند.

وی تصریح کرد: پروژه بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی یک کار شیک و مستحقی نیست بلکه کاری واجب در استان است که هم کمبود تخت و هم شرایط دسترسی مردم به امکان درمان و بستری را فراهم می‌کند.

این مسئول افزود: درخواست می‌کنیم در اجرای پروژه تسریع شود چراکه در برخی از بیمارستان‌ها به علت کمبود تخت از مردم شرمنده و خجل هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: برای من به عنوان رئیس سلامت استان و رئیس دانشگاه باعث شرمساری و خجالت است که مردم در برخی از بیمارستان‌های ما در صندلی‌ها منتظر باشند تا تخت خالی شود.

مهرام ابراز کرد: شان مردم این نیست و ما قطعا در تکالیف خود کوتاهی کرده‌ایم که امروز شاهد این اتفاق هستیم لذا هرچه پروژه با سرعت بیشتری به انجام برسد کمک بیشتری برای مردم است.

وی در ادامه گفت: مدتی پروژه بنا به دلایلی به وقفه افتاد اما امروز از پروژه استانی به پروژه ملی تبدیل شد و این کمک و لطف خداوند بود و با پیگیری نمایندگان  منابع در مجلس مصوب شد.

این مسئول افزود: با سماجت و دلسوزی که مجموعه استان، دستگاه‌ها و سپاه پاسداران استان  در استان امروز این امر محقق شده است که منابع آن به عنوان پروژه ملی تامین می‌شود و از منابع وزارتخانه و لایحه برای پیشبرد آن استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار