شبکه واردات در کشور به یک شبکه پیچیده، مخوف و ویرانگر تبدیل شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73462
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
استاندار قزوین در جشن خود کفایی مخازن CNG:
شاخص : استاندار قزوین در رابطه با واردات بی رویه گفت: شبکه واردات یک شبکه پیچیده ، مخوف و ویران گر است که ضربه سنگینی را به پیکره تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، جشن خود کفایی تولید انبوه مخازن  CNG  با ورق ساخت داخل در شرکت آسیاناما واقع در شهرک صنعتی لیا استان قزوین برای اولین بار در خاورمیانه با حضور رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور، استاندار قزوین،مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان و دیگر مدعوین برگزار شد.

کیومرث مبلغ ناصری مدیر عامل شرکت آسیاناما با اشاره به رشد ۵ برابری CNG طی ۱۰ سال گذشته گفت: اهمیت این صنعت به دلیل استاندارد بودن، پیوستگی و ایمنی دوام محصول است.

وی در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر این کارخانه مدرن با تجهیزات منحصر به فرد با ۲۱ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی بانک سپه در استان قزوین، برای خودکفایی و قطع وابستگی به کشورهای خارجی در واردات مخازن تلاش می کند..

ناصری با بیان اینکه شرکت آسیاناما در حال حاضر با ۱۷۰ نفر نیروی انسانی، دو شیفت در حال تامین صنایع خودرویی کشور است، اضافه کرد: این شرکت با تمام ظرفیت موجود، فناوری و نوآوری صنعت تولید مخازن  CNG و خانواده مخازن تحت فشار را در چشم انداز خود قرار داده است.

خودکفایی و حمایت از تولیدات داخلی راه برون رفت از چالش اقتصادی

عزیز قنواتی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در ادامه با اشاره به هجوم دشمن به دو بخش فرهنگی و اقتصادی اظهار کرد: امروز با تولید می‌توان امنیت و اشتغال ایجاد کرد و جلوی تورم را گرفت بنابراین تولیدکنندگان داخلی به عنوان رزمندگان حال حاضر جبهه اقتصادی هستند و این یک نوع مقاومت در برابر دشمن است.

وی با تاکید بر اینکه تنها از طریق خودکفایی و اقتصاد مقاومتی می توانیم اقتصاد کشور را رشد دهیم افزود: هر کپسول از شرکت آسیاناما در جبهه اقتصادی به عنوان موشکی به سمت دشمن است و باید قدر این کار را بدانید چراکه حساس‌ترین تجهیزات در این شرکت در حال ساخت است.

images (1)

شبکه واردات یک شبکه پیچیده، مخوف و ویران گر است

در ادامه مراسم مرتضی روزبه استاندار قزوین با اشاره به بحث واردات بی رویه به عنوان دغدغه‌ و نگرانی کنونی مسئولان گفت: واردات از کشورهای خارجی موجب شده بود تا انباشتی از مخازن تولیدی به نوعی روی دست تولید کنندگان داخلی بماند و یک رکودی در این چرخه حاصل شود و امیدوارم که این مشکل برطرف شده باشد.

وی با توجه به اهمیت و حساس بودن فناوری ساخت مخازن افزود: شبکه واردات یک شبکه پیچیده و مخوف و ویران گر بوده و در حوزه مخازن نیز تاثیر گذار است اما شدت این تاثیر به اندازه اهمیت بعضی از رشته‌هایی که به طور مستقیم با سلامت انسان در حوزه بهداشتی و آرایشی سرو کار دارد، نیست.

این مسئول در خصوص رشد بی‌رویه واردات کالاهای غیر اساسی گفت: بعضی از مجاری رسمی کشور با آگاهی از ظرفیت‌های تولید و توانمندهای داخل؛ تمهیداتی را برای واردات بعضی کالاهایی به کشور می‌گیرند که صنعت داخلی توانایی تولید آن محصولات را دارد، این گونه تصمیمات ضربه‌ به پیکره تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کند.

روزبه با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی تصریح کرد: امید است که بحث واردات به کشور قطع شود و واحدهای صنعتی نوپا با سرمایه‌های داخلی و انباشته‌های درون کشور شکل بگیرد.

استاندار قزوین با تاکید بر بهره برداری مناسب از وسایل نقلیه عمومی گفت: برای فرهنگ سازی و تشویق آحاد جامعه برای استفاده صحیح از وسایل نقلیه عمومی باید همه نهادها و سازمان های ذی ربط تلاش کنند و امیدواریم که در این زمینه اقدامات موثری انجام گیرد.

بانک سپه حامی صنعت ، تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی

در ادامه سیدکامل تقوی نژاد مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه بانک سپه حامی صنعت و تولیدات داخلی است، اظهار کرد: بانک سپه علاوه بر خدمات موثر در جهت بهره‌گیری و بازدهی مناسب از سپرده‌های مردم، با درک رسالت خود در جهت تولید گام‌هایی اساسی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور برداشته است.

وی با اشاره به تکمیل زنجیره‌های ارزش در بخش‌های معدنی گفت: این فرایند یکی از فعالیت‌های ارزشمندی است که مدیران بانک‌ها بنا گذاشتند که برنامه‌ریزی کنند و خوشبختانه در حال حاضر کشور ما توانسته از آن بهره گیری کند.

این مسئول در ادامه با بیان این‌که بخش صنعت و صنایع معدنی بخش قابل توجهی را به سمت سرمایه گذاری مطلوب سوق داده است، گفت: بانک سپه نیز در سال‌های متمادی فعالیت‌هایی در این صنایع داشته چراکه در دوران تحریم هم توانست ۳ کارخانه فولادی را به عرصه مقاومتی کشور وارد کند.

تقوی نژاد با تاکید بر حمایت از اشتغال و تولید و استفاده از ظرفیت شرکت‌ها تصریح کرد: نظام بانکی کشور در راستای اهداف مقاومتی گام بر می‌دارد و امید است که استفاده‌های مناسبی در  راستای استفاده از ظرفیت‌های داخلی صورت گیرد.

مدیر عامل بانک سپه با بیان این‌که با سیاست خروج از بنگاه‌داری و حضور در بخش سرمایه گذاری بخش عمده ای از کارخانه ها و شرکت‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است افزود: تکمیل فرایندهای زنجیری کشور باید با ارائه خدمات مفید خود شرکت‌ها برای ورود به بازار باشد.

این مسئول بیان کرد: اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که سرلوحه فعالیت همه بازیگران عرصه اقتصادی کشور است در بخش‌های مختلف به خصوص در تکمیل زنجیره ارزش فعالیت‌هایی انجام دهد ما می‌توانیم  به خودکفایی در بخش‌های وسیعی از این صنایع دسترسی پیدا کنیم.

مدیر عامل بانک سپه در پایان گفت: امیدوارم با تلفیق دانش و صنعت به دنبال این باشیم که با بهره گیری از مراکز علمی و دانشگاهی و بخش صنعتی ویژه بتوانیم گامهایی اساسی را در کشور برداریم.

انتهای پیام /۱۰۰۳/گ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار