شب‌های قدر فرصتی برای احیاء انسانیت است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106149
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه شب قدر فقط احیاء داشتن شب نیست بلکه احیاء شب‌زنده‌دار هم است، گفت: در شب‌های قدر انسانیت ما که در اثر غفلت و گناه در مسیر مرگ قرار گرفته جان تازه‌ای می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه قزوین در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که در مسجد ولایت برگزار شد، اظهار کرد: شب زنده‌داری و جستجوی شب قدر که در ماه مبارک رمضان تاکید شده است در این شب‌ها معنای جدی‌تری پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه هر کدام از شب‌های احیاء در شکل‌گیری شب قدر نقش دارند، افزود: شب‌های احیاء در روایات اهل بیت درخشندگی و جلوه خاصی دارد به گونه‌ای که مطمئن هستند شب قدر در یکی از این شب‌ها مقرر شده است.

عابدینی در ادامه تشریح کرد: شب نوزدهم ماه رمضان، فرصت تعیین اندازه‌ها است یعنی هر کسی اندازه‌ و سهم خود را با خدا مشخص و زندگی یک ساله‌اش را برنامه‌ریزی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در قزوین اضافه کرد: در شب بیستم رمضان، همین سهم‌ها که مشخص شده به تصویب می‌رسد و به تعبیری برای آن تصمیم‌گیری می‌شود و در آخرین شب تصمیم‌های گرفته شده به اجرا در می‌آید.

وی با بیان اینکه شب قدر فقط احیاء داشتن شب نیست بلکه احیاء شب‌زنده‌دار هم است، عنوان کرد: در شب قدر انسانیت ما که در اثر غفلت و گناه در مسیر مرگ قرار گرفته جان تازه‌ای می‌گیرد.

عابدینی با اشاره به اینکه سال انسانی با شب قدر آغاز و با شب قدر پایان می‌یابد، تاکید کرد: اعمال و رفتار ما در طول سال باید با محوریت اینکه همه شب‌ها شب قدر است انجام شود.

نماینده ولی فقیه در قزوین اذعان داشت: از هر زاویه‌ای به شب قدر نگاه کنیم شگفت‌انگیز است چراکه برکات الهی همچون نزول قرآن کریم و ولایت امیرالمومنین  به استناد حدیث ثقلین در این شب اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: کسانی که در زندگی خود به جایی رسیده‌اند به طور یقین اهل تقوا هستند و ریشه تقوا هم در شب قدر است، کسانی هم که در زندگی دچار خسران و مشکل می‌شوند از فرصت لیله القدر بی‌بهره مانده‌اند.

امام جمعه قزوین در پایان با اشاره به اینکه خداوند کلام خود را در قالب کتاب آسمانی به مخلوقاتش نازل کرده است، ابراز کرد: شب‌های قدر از مصادیق رحمت الهی است و باید تلاش کنیم از فضیلت این شب‌ها بهره‌ای حداکثری کسب نماییم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار