شرح غمناک غربت شهیدی در کوچه های سوت و کور مسئولان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 43580
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۴
30 سال غربت و غربتی پس از 30 سال؛
شاخص : پیکر مطهر شهید سعیدی پس از سالیان دراز به خانه بازگشت اما برخی از مسئولان تاکستانی وقتی برای استقبال از شهید نداشتند!!

به گزارش شاخص، صبح دیروز شهید جعفر سعیدی که هویتش از طریق آزمایشات DNA احراز شده بود روی دستان مردم روستای نیکویه تشیع و در محل ولادتش به خاک سپرده شد.

مراسم تشیع این شهید والامقام دفاع مقدس که سال ۶۲ در عملیات خیبر به فیض شهادت نائل آمده بود و بعد از ۳۱ سال از گمنامی خارج شده بود شکوه و عظمت خاصی داشت.

مردم بسیار زودتر از همیشه برای این مراسم حاضر شدند.

وداع جان سوز با شهید سعیدی شور و شکوه مثال زدنی داشت واز سویی دیگر همه در تلاش بودند به تابوت شهید برسند و دستان خویش را از کرم محبت و برکتی که این شهدا دارند پر کنند.

شهید سعیدی روی دستان مردم نیکویه تا بهشت ابدی بدرقه شد و شهید شاهد میهمان نوازی و بزم و اراده مردم شهرستان تاکستان در سالروز رحلت پیامبر خوبی های عالم بود.

قشرهای مختلف مردم از پیرمردها با ریشهای سپید تا بچه های قد و نیم قد همه آمده بودند و با چشم های پراشک به شهید تازه تفحص که اکنون جز استخوان چیزی از وی باقی نمانده بود عرض ارادت می کردند.

۱۵۰

اما متأسفانه دیروز در تشیع شهید سعیدی جای برخی مسئولین تاکستان خالی بود.

دیروز هر چه جمعیت را مشاهده می کردی همه اقشار مردم تاکستان به نظر می آمدند، دریغ از حضور مسئولان در این مشایعت بزرگ و ماندگار!

مسئولانی که جایگاه و مدیریتشان را مدیون همین شهدا هستند.

دیروز تقویم شهادت با آهی از تأسف دور بسیاری مسئولان تاکستان خط قرمز کشید.

پرستوهایی که پیام استقلال و آزادی را به سرانجام رساندند آیا سزوار است اینچنین در خواب غفلت مسئولان وارد شهر خود شوند؟

بدون تردید همین استخوان های ساییده شده زیر خاک های مجنون و طلائیه و درون آب های اروند رود پرخروش سند ریاست برخی مدیرانی هستند که اجازه تحمل سرما را به خود نمی دهند و تشیع شهید را تنها از طریق امواج اخبار به تماشا می نشینند.

شاید نیاز به یک کلاس آموزشی ویژه درس ایثار و شهادت برای مسئولان تاکستان باشد تا سرفصل هایی را دوباره مرور کنند.

انتهای پیام/۱۰۰/د

منبع: تاک پرس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار