شرکت‌های دانش‌بنیان مهم‌ترین مولفه‌ اقتصاد مقاومتی است
کد خبر: 116091
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان مهم‌ترین مولفه‌ اقتصاد مقاومتی و کلید تحقق آن هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی روز گذشته در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه باید به دنبال راهکارهای جدید برای تغییر وضع موجود باشیم، اظهار کرد: اهداف اقتصاد مقاومتی در سایه برنامه ریزی و همکاری دستگاه های اجرایی محقق می شود.

استاندار قزوین بر تلاش همه مدیران دستگاه های اجرایی برای حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان مهم‌ترین مولفه‌ اقتصاد مقاومتی و کلید تحقق آن هستند و سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت می‌شوند.

این مسوول اقتصاد مقاومتی را اقتصادی درون گرا و در عین حال با رویکرد استفاده از دانش بیرونی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی، اتکا و اعتماد به توان و استعداد داخلی و استفاده از تجربیات و دانش خارجی است.

همتی تصریح کرد: یکی از مهمترین راهبردهای پیشرفت اشتغال و برون رفت از مشکلات نیز اهتمام ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی است که باید همه در این جهت دست به دست هم دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهره‌ گیری از ظرفیت‌های کشور و حضور در بازارهای بین‌المللی، می‌توان در توسعه صادرات، ایجاد اشتغال، کمک به امر تولید و بهبود وضعیت زندگی مردم گام‌های مؤثری برداشت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار