شركت‌هاي دانش بنيان تا 5 ميليارد تومان تسهيلات كم‌بهره مي‌گيرند
کد خبر: 102152
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
مشاور صندوق نوآوري و شكوفايي رياست جمهوري:
شاخص : مشاور عالي رئیس هيئت عامل صندوق نوآوري و شكوفايي نهاد رياست جمهوري گفت: با پرداخت تسهيلات كم بهره تا 5 ميليارد تومان از تجاري سازي توليدات شركت هاي دانش بنيان حمايت مي كنيم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمدحسین صادقی دیروز در نشست با استادان دانشگاه های استان قزوین که در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اعلام کرد: با پرداخت تسهیلات کم بهره از ۳۰۰ میلیون تا ۵ میلیارد تومان از تجاری سازی تولیدات شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم.

مشاور عالی رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری از فعالیت ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و گفت: استفاده از دانش روز و روش‌های جدید می‌تواند هزینه تولید و ضایعات را کاهش داده و رقابت پذیری با خارجی ها را افزایش دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ با توسعه تکنولوژی و به میدان آمدن بخش خصوصی، از همان ماه های اول با تشکیل هیئت امنا فعالیت خود را آغاز کرد.

صادقی اظهار کرد: سرمایه اولیه این صندوق ۳۰ هزار میلیارد ریال است که به تدریج حداکثر ظرف سه سال از محل صندوق توسعه ملی یا حساب ذخیره ارزی تامین می شود.

وی در انتها افزود: براساس قانون، دولت و مجلس پس از گذشت سه سال از تاسیس صندوق هر ساله نیم درصد از بودجه عمومی کشور را جهت کمک به صندوق اختصاص خواهند داد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار