شرکت‌های طرح برندینگ سوخت در قزوین اجازه فعالیت ندارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167014
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
دادستان عمومی و انقلاب قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: تا زمانی که مطمئن نشویم فعالیت شرکت‌های واسط بین شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز در راستای حقوق مردم است، اجازه فعالیت به آنها در قزوین نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین ظهر امروز در نخستین همایش نقش دستگاه قضایی و رسانه در احیاء حقوق عامه که در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم خروجی این همایش منجر به احیای حقوق عامه شود.

وی افزود: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که حقوق عمومی مردم در معرض تعرض قرار دارد، رسیدگی به نقض حقوق عامه هم اکنون در شرایط تصویب قرار گرفته است.

دادستان قزوین ابراز کرد: برخی از موارد نقض حقوق عامه متاسفانه از سوی برخی از افراد قضایی صورت می‌گیرد که این امر جای تاسف دارد که تعدادی از آنها در استان قزوین مورد پیگیری قرار گرفته و به نتیجه رسیده است.

وی اذعان کرد: رسیدگی به مشکلات آزادراه قزوین زنجان یکی از مواردی بود که شب گذشته از سوی رئیس قوه قضاییه به عنوان یکی از اقدامات شاخص در راستای احیاء حقوق عامه معرفی شد و این امر جای خوشحالی دارد و از لطف رئیس قوه قضائیه تشکر می‌کنم.

این مسوول اضافه کرد: در موضوع رسیدگی به مشکلات آزادراه قزوین زنجان با برکناری مسوول پیمانکار قبلی، بازسازی این آزادراه به پیمانکار جدید سپرده شده و قرارداد ۸۰ میلیاردی بسته شد و تا به امروز کارها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی عنوان کرد: در برخی از موارد شاید جرمی رخ نداده باشد اما از تکالیف دادستان احیاء حقوق عامه است بنابراین ما وظیفه ورود به حوزه‌های مختلف برای رعایت حقوق مردم را داریم.

صادقی نیارکی با اشاره به مشکلات محیط زیستی بیان کرد: هوای پاک و سالم حق عمومی مردم است؛ یکی از فضاهایی که عامل ایجاد هوای ناسالم در استان است نیروگاه شهید رجایی است که به واسطه استفاده از سوخت مازوت شاهد ایجاد آلودگی محیط زیستی طی سالیان گذشته بودیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته میزان استفاده نیروگاه شهید رجایی از سوخت مازوت ۵۰ درصد بود که با پیگیری‌های صورت گرفته میزان استفاده از این سوخت مضر به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

دادستان قزوین با بیان اینکه ۸۲ جایگاه عرضه مواد سوختی و نفتی در قزوین فعالیت می‌کنند، گفت: در سال ۹۶ میزان سوخت مصرفی ۹۳۸میلیون لیتر و میزان کارمزد سالانه ۳۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود.

وی افزود: مدتی است از سوی وزیر نفت ابلاغی صورت گرفته که شرکت‌های صاحب نشان با عنوان برند به عنوان واسطه بین دولت و جایگاه‌داران سوخت فعالیت کنند که طبق ارزیابی‌های صورت گرفته با فعالیت این شرکت‌های برند میزان کارمزد سالانه قزوین به ۷۵ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

این مسوول تصریح کرد: با سنجش این شرایط از سوی دادستانی و بررسی‌های صورت گرفته اجازه آغاز فعالیت به شرکت‌های برند را در استان قزوین ندادیم؛ زیرا این وضعیت به ضرر جایگاه‌داران سوخت بود.

وی در ادامه گفت: استان قزوین تنها استانی در کشور بود که اجازه فعالیت به این شرکت‌های برند را نداده است.

صادقی در انتها افزود: تا زمانی که مطمئن نشویم فعالیت این شرکت‌ها برخلاف حقوق مردم است اجازه فعالیت به آنها در قزوین نمی‌دهیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار