شرکت 450 نفر در دومین جشنواره قیمه‌نثار قزوین
کد خبر: 112091
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۹
در بوستان ملاخلیلا صورت گرفت؛
شاخص : 450 نفر در دومین جشنواره قیمه نثار و آش‌های محلی که در بوستان ملاخلیلا برگزار شد شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، به مناسبت روز قزوین و با هدف احیای غذاهای سنتی و ترویج تغذیه سالم دومین جشنواره قیمه‌نثار و آش های محلی با حضور سعید وزیری‌نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین عصر دیروز در بوستان ملاخلیلا شهر قزوین برگزار شد.

وزیری‌نژاد در این مراسم با بیان اینکه باید فرهنگ استفاده از غذای سالم در جامعه تبیین شود، اظهار کرد: روز قزوین فرصت بسیار مناسبی برای معرفی توانمندی و ویژگی های شاخص استان است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در ادامه افزود: قزوین یک منطقه تاریخی است و در بخش های مختلف گردشگری، آداب و رسوم و آئین های قدیمی، صنایع دستی و سوغات توانمندی های شاخصی دارد.

این مسئول با بیان اینکه در غذاهای سنتی از مواد غذایی سالم و تازه استفاده می شود، تصریح کرد: معرفی غذاهای متنوع، سالم و باکیفیت و بهره گیری از سبزیجات و میوه ها در سبد غذایی نقش مهمی در ارتقاء سطح سلامت اعضای خانواده دارد.

وی اعلام کرد: ۴۵۰ نفر از نقاط مختلف شهر قزوین و در رده‌های سنی متفاوت در دومین جشنواره قیمه‌نثار شرکت کرده بودند که کوچک‌ترین شرکت‌کننده ۱۳ سال سن و بزرگ‌ترین شرکت‌کننده ۷۴ سال سن داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار