شعار مرگ بر آمریکا از دهان‌ها نخواهد افتاد/ نتیجه مذاکرات هر چه باشد ما از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62955
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۳۹
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه در خصوص مذاکرات گفت: نتیجه مذاکرات هر چه باشد ما از تیم مذاکرات حمایت می‌کنیم و مطمئنیم تیم مذاکره کننده به توافق بد تن نمی‌دهد و ما نیز استقامت دائم را به تیم مذاکرات یادآوری می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نماز جمعه این هفته مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس به امامت حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه استان قزوین در مسجدالنبی برگزار شد.

عابدینی با اشاره به وصیت آخر امام علی(ع) پس ازضربت خوردن به تقوا سفارش کردکه یکی از نشانه‌های متقین است.

وی با خطاب به اینکه نباید به تعلقات دنیا دل بست گفت: هیچ کس از دنیا سیر نمی‌شود مگر اینکه به تقوا برسد.

امام جمعه قزوین در خصوص اهل تقوا ابراز کرد: امربه معروف و نهی از منکر، ذکر یاد خدا و حمایت از مظلومین نیز از این صفات سفارش شده است.

این مسئول با اشاره به حمایت از مظلومین عنوان کرد: فریاد بلند ملت ایران  در روز جهانی قدس و شعارهایی که مردم این حماسه هر ساله جدی‌تر از سال گذشته اجرا می‌کنند در این راستاست.

عابدینی با بیان پاسداری از وحدت و دوستی اظهار کرد: نگذارید غذای یتیمان جیره‌بندی شود و به یتیمان  در امر علم و فرهنگ و آموزش اهتمام کنید.

وی خاطرنشان کرد: قرآن به گردن ما حق دارد و ما در شب قدر در زیر قرآن با خدا پیمان می‌بندیم که نه تنها در ماه رمضان بلکه در روزهای دیگر هم  طبق قرآن عمل کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به احیاء و اقامه نماز تصریح کرد: ما باید با مال، جان و زبان خود جهاد کنیم و تلاش کنیم در قبال همدیگر؛  اهل بذل و بخشش باشیم

این مسئول در ادامه خطبه دوم با توجه به مناسبت‌های در پیش رو و حمایت از مظلومین افزود: از مردم به خاطر لبیگ گفتن دعوت رهبری و ادامه دادن راه امام خمینی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی کرد.

عابدینی با دعوت به پاسداری از خون شهدا، بازگشت شهید محمد علی‌بمانی  و شهید جلیل میری‌ورکی را مطرح کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم.

وی در خصوص با مذاکرات عنوان کرد: نتیجه مذاکرات هر چه باشد ما از تیم مذاکرات حمایت می‌کنیم و مطمئنیم تیم مذاکره کننده به توافق بد تن نمی‌دهد و ما نیز استقامت دائم را به تیم مذاکرات خاطرنشان می‌کنیم.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: آمریکا باید بداند شعار مرگ بر آمریکا از دهان‌ها نخواهد افتاد بلکه با قاطعیت و جدیت بیشتر بع از اعلام نتایج مذاکرات نیز ادامه خواهد داشت.

وی با تشبیه رژیم اشغال‌گر صهیونیستی به غده سرطانی بیان کرد: بعد از اعلام نتایج ملت‌های مسلمان برای نابودی رژیم صهیونیستی عقب نخواهند نشست.

این مسئول با اشاره به فاجعه کشتار مسجد گوهر شاد اضافه کرد: ما قتل و عام‌های رژیم صهیونیستی، پدیده داعش، بمباران شبانه‌روزی یمن و به خاک‌وخون کشیدن مردم غزه را فراموش نخواهیم کرد.

امام جمعه قزوین جنایات عامیانه آمریکا را خاطر نشان کرد و گفت: آمریکا باید به گور برد اگر لبخند ما را ببیند .

عابدینی در ادامه مریکایی‎‌ها را به دیوانه‌ای تشبیه کرد که سنگی را در چاه انداخته و خود هراسانند، تصریح کرد: امروزه خود آمریکا خیلی بیش‌تر حریص است برای مذاکره.

وی با اشاره به بیان رهبری؛ شتاب علمی در معرض تحدید قرار گرفته توضیح داد: ما نباید جامعه دانشگاهی و فضای علمی دانشگاه‌ها را مورد اتهام قرار دهیم چرا که به هر دانشجویی بدبین شده و کارش را غیر عادی تلقی کنیم.

عابدینی در پایان گفت: امیدوارم در راهپیمایی امروز توانسته باشیم به  توفیق تقوا و عزت بالاتر برسیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار