شعار مرگ بر آمریکا اصلی‌ترین شاخصه حزب‌‌الله است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78892
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۷
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: شعار مرگ بر آمریکا اصلی‌ترین شاخصه حزب‌‌الله بوده و جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین مانع در برابر اعمال مستکبرانه آمریکا است.

رستم قنبرلو کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص روز جهانی استکبار ستیزی در ۱۳ آبان، ابراز کرد: طبق فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، این روز انقلابی دوم بود که توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) رقم خورد.

وی با اشاره به شکل گیری گروه‌های سیاسی مختلف در آن روزها، توضیح داد: حزب توده، مجاهدین خلق و چریکی‌های فدایی خلق ادعا می‌کردند که ضد امپریالیسم، استکبار جهانی و پیرو خط امام هستند.

کارشناس سیاسی با بیان ‌اینکه این گروه‌ها همواره شهید بهشتی را متهم به سازش با آمریکا می‌کردند، تصریح کرد: با تسخیر لانه جاسوسی، این احزاب در صدد بودند تا این اقدام را به خود نسبت دهند اما دانشجویان هوشیار انقلابی با نام‌گذاری خود به عنوان ” دانشجویان مسلمان پیرو خط امام” توطئه آن‌ها را خنثی کردند.

این کارشناسدر ادامه خاطرنشان کرد: دولت موقت از اشغال لانه جاسوسی و انقلاب جوانان آگاه، تاب نیاورد و درخواست استعفا کرد که امام راحل بی‌درنگ با آن موافقت و در دفاع از دانشجویان، حماسه آن‌ها را انقلاب دوم یاد کردند.

قنبرلو با بیان ماهیت استکبار جویانه آمریکا، گفت: هدف نفوذ آمریکا در جهان اسلام مخصوصاً خاورمیانه، تکه تکه کردن کشورهای اسلامی برای کاهش توان آن‌ها در مقابله با دشمن و به استسمار کشیدن آن‌ها است که البته جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین مانع در برابر چنین اعمال مستکبرانه است.

وی با بیان‌اینکه مبنای انقلاب جمهوری اسلامی  استکبار ستیزی است، ابراز کرد: متاسفانه عده‌ای با مذاکرات پیش آمده می‌پندارند تمام مشکلات ما با آمریکا حل شده و قصد کمرنگ کردن شعارها را دارند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: شعار مرگ بر آمریکا از شاخص‌های حزب‌‌الله است و مردم باید با حضور پر شور و ابراز مخالفت با سیاست‌های استکبار جویانه آمریکا، اجازه ندهند این روز به حاشیه کشیده شود.

کارشناس سیاسی با اشاره به حضور عظیم مردم به خصوص جوانان در تجمعات عزاداری سیدالشهدا، اظهار کرد: بی‌شک جوانان امروز طرف‌دار حق بوده و نسبت به اوضاع کشور غافل نیستند اما باید مراقب نفوذ و بروز فتنه جویان و دشمنان در اندیشه‌ها باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار