شعار مرگ بر آمریکا ریشۀ قرآنی و دینی دارد
کد خبر: 118155
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۵۸
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا سند دینی و قرآنی ما است ، گفت: امروز کسانی که خود را به غفلت زده‌اند یا غیرت دینی به اندازه کافی ندارند یا ممکن است تحت تاثیر القائات دشمن قرار گرفته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین صبح امروز در تجمع مردمی ۱۳ آبان که در خیابان شهدای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران از شعار ” مرگ بر آمریکا” ملت ایران ناراحت و خشمگین هستند.

وی افزود: امروز کسانی که خود را به غفلت زده‌اند یا غیرت دینی به اندازه کافی ندارند یا ممکن است تحت تاثیر القائات دشمن قرار گرفته باشند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به چرایی شعار مرگ بر آمریکا، افزود: وقتی مرگ بر آمریکا می‌گوییم به مردم آمریکا مرگ نثار نمی‌کنیم بلکه در حمایت از آن‌ها در مقابل مستکبران این شعار را سر می‌دهیم.

عابدینی با بیان اینکه مرگ بر آمریکا شامل نظام سلطه حاکم بر این کشور است، ادامه داد: مرگ بر آمریکای ملت ایران درواقع حمایت از مستضعفان و توده‌های مردمی مظلوم جهان است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: رژیم صهیونیستی، انگلیس مکار و همه کسانی که دستی در استکبار جهانی دارند از شعار مرگ بر آمریکا مستثنی نخواهند بود و حال باید دید ما به چه دلیل این شعار را بر علیه مستکبران سر می‌دهیم؟

وی در ادامه توضیح داد: قرآن کریم حیله‌ها و نیرنگ‌های مستکبران را نام برده و در آیات ۱۱۸، ۱۱۹ و ۱۲۰ سوره آل عمران فرمود؛ وقتی مستکبران با شما مذاکره می‌کنند اگر طبق میل آن‌ها عمل کنید خوشحال خواهند شد اما اگر امتیازی به آن‌ها ندهید و حقوق خود را حفظ کنید عصبانی می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: امیرالمومنین(ع) در آخیرین وصیت خود سفارش می‌کنند که دشمن ظالمان و ستمگران و یاور مظلومان باشید؛ پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند اگر مسلمانی فریاد کمک خواهی کسی در دنیا را بشنود و جواب ندهد مسلمان نیست.

عابدینی افزود: ما در زیارت عاشورا خطاب به امام حسین(ع) دوستی با دوستانش و دشمنی  با دشمنانش را بارها اعلام می‌کنیم بنابراین این موارد سندهای دینی و قرآنی ما برای شعار درستی مرگ بر آمریکا است.

وی در پایان تصریح کرد: ما منتظر ظهور امام عصر(عج) هستیم تا دنیایی را که ظلم مستکبران همه جا را فرا گرفته پر از عدل و داد کند، امروز ظلمی که کشورهایی مانند یمن، عراق، سوریه، بحرین و نجریه را فرا گرفته است ما را وادار می‌کند تا بیشتر به ظهور امام زمان (ع) بیندیشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار