شعار مرگ بر آمریکا هرگز از فرهنگ سیاسی انقلاب حذف نخواهد شد/ لحظه‌ای در بیان حقایق سند ننگین ۲۰۳۰ کوتاه نمی‌آییم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137263
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۲
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه سند 2030 دل مومنان را جریحه‌دار کرده است و هر گز از این سند ننگین نخواهیم گذشت، افزود: فرهنگی که اجانب به ما تحویل دهند از اسلحه قدرت‌ها خطرناک‌تر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته که در مسجدالنبی برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار کرد: قیام ۱۵ خرداد یادآوار حماسه‌آفرینی‌ها امام راحل(ره) و رنج و سختی‌هایی است که دشمنان برای ایشان به وجود آوردند.

وی با بیان اینکه میوه و ثمره‌ درخت انقلاب اسلامی رسیدن به مرحله ظهور، ارزش‌ها و از بین رفتن بدی‌ها و باطل است، افزود: امام راحل صحبت‌ها و مواضع محکم و صریحی در زندگی خود داشتند که باید همواره یادآوری شود.

عابدینی در ادامه گفت: یکی از محکم‌ترین حرف‌های امام بزرگوار تاکید به تقویت وحدت بر پایه ایمان و توحید بود که همیشه مردم را به آن دعوت می‌کردند بنابراین بسیار غلط است که در جامعه دوقطبی بسازیم و تقابل ایجاد کنیم؛ پیش از انتخابات رقابت وجود دارد اما بعد از انتخابات همه باید یکی و واحد شوند.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: اگر پیش از انتخابات دروغ، ذلت‌پذیری، تعدی به بیت‌المال بد بود بعد از انتخابات هم غلط است و تا قیامت ماهیت آن تغییر نخواهد کرد اما عده‌ای هستند که بعد از انتخابات حرام‌ها را حلال می‌دانند که این رفتار غلطی است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: ملت ایران بعد از انتخابات با نفسی تازه و با توکل به خداوند و پیروی از ولایت فقیه پیگیر همه خوبی‌ها و مبارز در مقابل همه زشتی‌ها خواهند بود.

وی با بیان اینکه کاخ نشینی و اشرافی‌گری مربوط به دستگاه فرعونیان است، خاطرنشان کرد: از جمله موضع‌های صریح و جدی امام راحل در مورد ساده زیستی مسوولان بود و همواره تکبر و رفاه‌طلبی را مورد انتقاد قرار می‌دادند.

مبارزه با اسلام التقاطی از مهم‌ترین مسائل جامعه امروز است

عابدینی تصریح کرد: امام راحل فرمودند پیرو ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد؛ امروز شاهد هستیم که تمام منطقه آشوب و خون‌ریزی است اما کشور ما در امنیت به سر می‌برد برای اینکه زیر سایه ولی‌فقیه هستیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی اضافه کرد: فرهنگی که اجانب به ما تحویل دهند از اسلحه قدرت‌ها خطرناک‌تر است و امروز هم رهبر انقلاب بر مسئله نفوذ تاکید فراوان دارند اما متاسفانه سند ۲۰۳۰ دل مومنان را جریحه‌دار کرده است و ما هر گز از این سند ننگین نخواهیم گذشت.

خطیب جمعه شهر قزوین توضیح داد: یکی از بدترین مسائل در سند ۲۰۳۰ این است که اجانب برای ما نسخه بنویسند؛ وقتی که ما قرآن کریم، نهج‌البلاغه، فقها و حوزه‌های علمیه را داریم چرا باید انگلیسی‌ها و یهودی‌ها برای ما سند بنویسند؟

وی بیان کرد: مرگ بر آمریکا یکی از تاکیدات امام راحل بود که فرمودند نه تنها در مساجد بلکه باید کاری کنیم که در کلیساها هم فریاد مرگ بر آمریکا شنیده شود؛ هر کس خلاف این فرمایشات حرفی می‌زند از منظر غیرت دینی، فرهنگ عاشورایی و انقلاب اسلامی غلط می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مبارزه با اسلام التقاطی از مهم‌ترین مسائل جامعه امروز است، گفت: ادغام مسائل غیردینی در اسلام از معضلاتی است که امروز قربانیان زیادی می‌گیرد و اسلام منافقان نمونه‌ای از اسلام التقاطی است که امام راحل حساسیت زیادی روی آن داشتند.

بداخلاقی بر خلاف شئونات روزه‌داران است

عابدینی با بیان اینکه قرآن کریم کتاب تقوا است، ابراز کرد: ماه مبارک رمضان دانشگاه تحصیل تقوا است و اگر بنده‌ای از این فرصت به خوبی بهره‌مند شود در پایان این ماه نور تقوا را در زندگی خود احساس خواهد کرد.

امام جمعه قزوین با تاکید براینکه دست‌گیری از مستمندان و اخوت و برادری بایکدیگر از ارزش‌های اصلی مومنان است، گفت: کسی که تقوا را در خود تقویت کند هم مورد رضایت خداوند قرار می‌گیرد و هم در دل‌های مردم جای دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) افزود: هر کس توفیق پیدا کند در این ماه به روزه‌دار مومنی افطاری بدهد گویا جمعیتی را آزاده کرده و گناهان گذشته‌اش را خداوند می‌بخشد؛ در افطاری‌ها باید به سراغ کسانی برویم که نیاز به توجه دارند بخصوص خویشاوندان تا صله رحم را هم به جا بیاوریم.

خطیب جمعه شهر قزوین در پایان با بیان اینکه هر کس در ماه رمضان از یتیمان دلجویی کند خدواند در قیامت او را مورد اکرام قرار می‌دهد، تصریح کرد: بد اخلاقی خلاف شئونات روزه‌داران است لذا در این ماه باید با صبر و اخلاق نیک با دیگران رفتار کرد چرا که پیامبر اسلام می‌فرماید؛ هر کس اخلاقش را نیکو کند به راحتی از پل صراط عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار