شاعران آئینی نقش مهمی در تکریم ائمه اطهار و انتقال مفاهیم امامت و ولایت دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119934
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۷
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک گفت: شعرا در تکریم ائمه و انتقال امامت و ولایت نقش آفرینی کردند و یکی از مصادق بارز آن را در باب انتظار امام زمان (عج) شاهد هستیم که ادیبان از دیر باز تا به امروز به آن پرداختند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک صبح امروز در کنگره دو سالانه شعر آئینی واعظ قزوینی که پیش از ظهر امروز در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: اشعار آئینی شعرا مملو از آیات و روایات جهت انتقال آموزه‌های اسلامی از نسلی به نسل دیگر است.

وی افزود: شعرا در تکریم ائمه اطهار و انتقال مفاهیم امامت و ولایت نقش آفرینی کردند و یکی از مصادیق بارز آن را در باب انتظار امام زمان (عج) شاهد هستیم که ادیبان از دیر باز تا به امروز به آن پرداختند.

رییس کمیسیون اصل نود با اشاره به اینکه اشعار واعظ قزوینی آئینه زمان خود بود، گفت:  اشعار واعظ قزوینی مشکلات عصر خود را منعکس و به سبک هندی که زبان رواج قرن دهم بود شعرسرایی کرده است.

این مسوول با بیان اینکه برخی شعرا در سبک هندی دچار پیچیدگی و ابهام مفاهیم شدند، ابراز کرد: اشعار سبک هندی واعظ قزوینی برای تمامی اقشار قابل فهم و ساده بوده که یکی از ویژگی‌های برجسته این شاعر به شمار می‌آید.

محمدی در پایان افزود: همان طور که مقام معظم رهبری نیز اشاره کردند واعظ قزوینی یکی از مفاخر و مشاهیره ارزشمند کشور است و امیدواریم این کنگره‌ها در شناسایی این مفاخر گام‌های مثبت بردارند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار