شناسایی بیش از ۸۰۰ مورد انشعاب آبی غیرمجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65702
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۱۹
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خبر داد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین، از شناسايي بیش از 800 مورد انشعاب آبی غیرمجاز در قزوین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد علیزاده صبح امروز با اشاره به شناسایی انشعابات آبی غیرمجاز در استان، اعلام کرد: با بازرسی‌ها و نظارت‌های انجام شده توسط بازرسان شرکت آب و فاضلاب روستایی بیش از ۸۰۰ مورد انشعاب آبی غیرمجاز در قزوین شناسایی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین با بیان اینکه میزان انشعابات آبی غیرمجاز در مناطق مختلف روستایی و شهری استان قزوین رو به افزایش است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این انشعابات آبی غیرمجاز جلوگیری می‌شود.

این مسئول استفاده از انشعابات آبی غیر مجاز در استان را سبب قطعی آب شرب در برخی از نقاط روستایی دانست و گفت: آب شرب روستایی سطح استان قزوین از طریق ۱۷۶ حلقه چاه عمیق، ۲۰۸ چشمه و ۳۰ قنات تأمین می‌شود که این آمارها نشان از وابستگی آب شرب روستایی استان به آب‌های سطحی دارد.

علیزاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان از آب شرب ۷۸ درصد است که ۸۹ درصد از جمعیت روستایی زیرپوشش را شامل می‌شود.

وی یادآورشد: هر سال میزان مصرف آب شرب یک میلیون مترمکعب افزایش می یابد که در سال گذشته ۲۰ میلیون و ۷۸۲ میلیون مترمکعب مصرف روستاهای استان بود که بخشی از آن در حوزه دام نیز مصرف می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار