ایران جانبی

» شناسایی بیش از 5 هزار دانش آموز بی‌بضاعت/ تنها 57 درصد از دانش آموزان در شبکه شاد ثبت نام کرده‌اند
کد خبر: 206723
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۲۳
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه 57 درصد از دانش آموزان استان در شبکه شاد ثبت نام کرده‌اند،گفت: متاسفانه برخی از دانش آموزان به دلایل زیر ساختی و مشکلات معیشتی نتوانستند در شبکه شاد ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حسنعلی اصغری در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین در سال جاری که عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از معلمان که در روزهای کرونایی به روش‌های خلاقانه و مبتکرانه‌ای به آموزش می‌پردازند، اظهار کرد: تولید روزانه 12 هزار و 500 ماسک توسط دانش آموزان هنرستانی قزوین، گام مثبتی است که جای تشکر دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: باتوجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا، آموزش هم مانند بسیاری از امور دچار اختلال شد که تصمیم گرفتیم تا بهبود وضع موجود، آموزش را به صورت مجازی ادامه دهیم.

وی بیان کرد: در راستای رفع موانع آموزشی از شورای برگزاری جلسه انتظار داریم تا در جهت افزایش پهنای باند اینترنت، اعطای اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان، تامین مواد مصرفی کارگاه‌ها توسط سازمان نوسازی، فراهم سازی زیرساخت اینترنت در مناطق فاقد آن و زیرساخت لازم برای دسترسی به شبکه صدا و سیما مساعدت شود.

برخی دانش‌آموزان به علت مشکلات زیرساختی آموزش مجازی از تحصیل بازمانده‌اند

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ترافیک شبکه و مشکل دانلود فایل‌های آموزشی در پیک ساعات تدریس، سرعت پایین اینترنت و عدم پوشش کامل اینترنت و بالا بودن هزینه آن از مشکلاتی است که خانواده‌ها با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

اصغری ابراز کرد: میزان پوشش اینترنت در مناطق محروم روستایی، به ویژه در مناطق کوهستانی الموت غربی و شرقی، طارم و آوج به عنوان چالشی است که باید برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به شرایط ویژه برخی از دانش آموزان گفت: برخی دانش آموزان به ویژه افرادی که از خانواده‌های بی بضاعت هستند، گوشی هوشمند ندارند که باید چاره‌ای برای این دانش آموزان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این خصوص 5 هزار و 711 دانش آموز را شناسایی کردیم که با مشکلات جدی در بخش معیشتی همراه هستند.

این مقام مسئول در خصوص عملکرد شبکه شاد بیان کرد: تمام مدارس در سامانه شاد اقدامات لازم را انجام دادند و 100 درصد مدارس استان برنامه‌های خود را در این شبکه بارگذاری کرده‌اند.

اصغری با بیان اینکه 57 درصد از دانش آموزان استان در شبکه شاد ثبت نام کرده‌اند، افزود: متاسفانه برخی از دانش آموزان به دلایل زیر ساختی و مشکلات معیشتی نتوانستند در شبکه شاد ثبت نام کنند.

قزوین 2 درصد بی‌سواد دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: حدود 85 درصد از کلاس‌های آموزشی توسط معلمان در شبکه شاد برگزار شده است و امیدوارم که در روزهای آتی هم دانش آموزان و هم معلمان به صورت جدی‌تری ورود پیدا کنند و آموزش را از طریق این شبکه ادامه دهند.

وی افزود: مشکلاتی در زمینه زیرساختی و مسئله اینترنت داریم که امیدواریم این مسائل در کمیته‌ای با حضور مخابرات و مجموعه فناوری استانداری برگزار و مشکلات برطرف شود.

اصغری بیان کرد: استان قزوین با نزدیک به 98 درصد با سوادی جزء 10 استان برتر از نظر باسوادی در محدوده سنی 10 تا 49 سال است، لذا تنها 2 درصد از افراد در این استان از تحصیل باز مانده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه گفت: در جهت اجرای برنامه انسداد مبادی بی‌سوادی باید با شناسایی، جذب و پوشش این افراد بتوانیم گام مثبتی در این جهت برداریم.

وی با اشاره به بحث روانی در استفاده دانش آموزان از فضای مجازی ابراز کرد: برخی خانواده‌ها از حضور فرزندانشان در فضای مجازی احساس نگرانی می.کنند؛ لذا نیازمند مصوباتی در خصوص افزایش ساعات آموزش از طریق صدا و سیما هستیم.

اصغری در پایان با اشاره به بزرگداشت هفته مقام معلم گفت: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های متفاوت بتوانیم دِین خود را نسبت به علم و دانش و مقام معلم ادا کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار