شناسایی نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت‌های تعاونی‌های روستایی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58044
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
در دیدار با جمعی از شرکت‌های تعاونی مطرح شد
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین در دیدار با جمعی از شرکت‌های تعاونی های روستایی بر شناسایی نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت‌های تعاونی‌های روستایی تاکید کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، ناطق معین‌الدین در دیدار با جمعی از شرکت‌های تعاونی های روستایی با تاکید بر شناسایی نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت‌های تعاونی‌های روستایی، اظهار کرد: موفقیت تعاونی‌ها در گرو شناسایی مستمر آسیب‌ها و تلاش جهت حل آنهاست.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین بیان کرد: ارکان تعاونی با استفاده از شاخص‌های شفاف و مناسب به صورت مستمر باید ارزیابی شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه تشکیل تعاونی از اصول علمی و مراحل قانونی تبعیت می‌کند، افزود: یکی از ضعف‌های تعاونی‌ها آگاهی محدود اعضاء از اصول و فلسفه شکل‌گیری آن است.

معین‌الدین در ادامه تصریح کرد: گرایش شدید تعاونی‌ها به ارائه خدمات به‌جای پرداختن به مسائل ریشه‌ای در حوزه بهره‌برداری بهینه یکی دیگر از مشکلات تعاونی‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: آشنا شدن کشاورزان با فلسفه، اصول، کارکردهای تعاونی و نیز برانگیختن احساس نیاز در روستائیان برای تشکیل تعاونی نخستین و مهمترین مرحله است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار