شناسایی هویت یکی از دو شهید گمنام شهر محمدیه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55890
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۴:۱۵
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خبر داد
شاخص : مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: هویت یکی از دو شهید گمنام شهر محمدیه شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، شهر محمدیه در سال ۸۹ میزبان ۲ شهید گمنام بود که در مناطق جنگی سومار و شلمچه به شهادت رسیده بودند، شهید منطقه سومار ۱۸ ساله و شهید منطقه شلمچه ۱۹ ساله هستند.

در حال حاضر با همت مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح کشور یکی از شهدای گمنام مورد شناسایی قرار گرفته‌اند، در این راستا گفت‌وگویی با مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین در خصوص جزئیات این خبر انجام گرفته است.

سرهنگ مهدی طاهرخانی در خصوص خبر منتشر شده شناسایی یکی از شهدای گمنام استان قزوین اظهار کرد: توجه به آزمایش‌های و تحقیقات ژنتیک صورت گرفته در ستادکل نیروهای مسلح کشور یکی از شهدای گمنام استان قزوین شناسایی شد.

وی در ادامه افزود: این شهید مربوط به یکی از دو شهید گمنام شهر محمدیه است که در سال ۸۹ تشییع و تدفین صورت گرفته است که هویت یکی از این عزیزان از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است؛ همچنین این شهید مربوط به منطقه سومار می‌باشد که در ۱۸ سالگی در سال ۶۱ به شهادت رسیده است.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه خانواده این شهید و خود شهید متعلق به استان البرز است اذعان کرد: مراسم استقبال از خانواده و مادر این شهید بزرگوار ساعت پنج بعدازظهر در محل شهدای گمنام شهر محمدیه به صورت رسمی صورت خواهد گرفت.

این مسئول ابراز کرد: جزئیات و اسم و مشخصات کامل این شهید که به تازگی از گمنامی درآمده است، فردا شب (یکشنبه) اعلام خواهد شد زیرا مادر این شهید هنوز از شناسایی صورت گرفته اطلاعی ندارد.

طاهرخانی در پایان گفت: این شهید پس از مراسم رسمی و تعویض سنگ مزارش در همین مکان خواهد بود و خانواده او در صورت اصرار برای انتقالش به استان محل زندگی خود، باید از مراجع تقلید اجازه شرعی آن را دریافت کنند.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار