شناسایی یک میلیون و 300 هزار بی‌سواد در کشور
کد خبر: 104576
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور خبر داد
شاخص : معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در همایش آموزش همگانی توسعه پایدار قزوین، از شناسایی یک میلیون و 300 هزار بی سواد زیر 50 سال در کشور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد مهدی‌زاده دیروز در همایش آموزش همگانی توسعه پایدار که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، اعلام کرد: هم اکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار بی سواد زیر ۵۰ سال در کشور شناسایی شده اند.

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در ادامه گفت: ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار بی سواد مطلق در کشور براساس سرشماری سال ۹۰ شناسایی شدند که از این میان سه میلیون و ۴۰۰ هزار بی سواد زیر ۵۰ سال بودند.

این مسئول با اشاره به عزم جدی دولت بر ریشه کن کردن بی سوادی در افراد زیر ۵۰ سال تا ۲ سال آینده، اظهار کرد: این فاز نخست کار ما خواهد بود و پس از آن تعمق بخشیدن به سواد و باسواد کردن افراد بالای ۵۰ سال در دستور کار قرار می گیرد.

مهدی‌زاده ادامه داد: برای ایجاد تعادل در آموزش‌ها لازم است تا مهارت‌های درست زندگی متناسب با علم روز به افراد آموزش داده شود.

وی بیشترین آمار افراد بی سواد را در استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی اعلام و یادآور شد: در استان قزوین با توجه به اینکه آمار با سوادی بالاست، انتظار داریم زودتر از سایر استان ها بی سوادی در آن ریشه کن شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار