شناسایی ۱۸ روستا برای اجرای طرح روستا- تعاون در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146212
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۳:۰۳
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی قزوین خبر داد
شاخص : مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان قزوین از شناسایی و انتخاب35 روستا برای اجرای طرح روستا- تعاون بi منظور تولید و اشتغال مناطق روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود بابایی با اشاره به اینکه سهم استان قزوین برای اجرای طرح روستا- تعاون ۳۵ روستا است، اظهار کرد: در مرحله اول ۱۸ روستا بر اساس مزیت‌ها با همکاری اداره کل امور روستایی وشوراهای استانداری قزوین شناسایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه طرح روستا تعاون در روستاهایی که شاخص‌ها و ویژگی‌های مورد نظر را داشته باشند اجرایی می‌شود، افزود: این طرح در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های اجرایی بخش تعاون در روستاها در نمظر پگرفته شده است.

این مسوول تشریح کرد: طبق ماده ۲۷ قانون برنامه مورد تایید مراجع روستاهای شامل این طرح قرار می‌گیرند که دارای مشخصاتی از قبیل داشتن بیش از۵۰ خانوار ساکن، نرخ اشتغال معکوس، طرح هادی اجرا شده و مهاجر فرستی پایین و ضریب مشارکت پذیری بالا باشند.

بابایی ابراز کرد: استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در شناسایی و بهره برداری از ظرفیت‌های موجود در نواحی روستایی و ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستاها در اقتصاد ملی و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت محور در روستاها از جمله اهداف کیفی این طرح می باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

وی اظهار کرد: بر اساس قوانین موجود؛ جایگاه روستاها باید در اقتصاد ملی مبنی بر تقویت اقتصادی پنج هزار روستا، ایجاد و توسعه ۵۴ خوشه کسب و کار روستایی، ساخت ۹۸ ناحیه صنعتی روستایی ارتقا یابد و حداقل یک میلیون و ۹۱۴ هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد و ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر تحت آموزش قرار گیرند.

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار