شناسایی ۲۷ واحد آلاینده زیست محیطی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56410
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
معاون اداره حفاظت محیط زیست استان اعلام کرد
شاخص : معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در بررسی فعالیت های زیست محیطی واحدهای صنعتی،27 واحد آلاینده استان شناسایی شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیاوش شمسی‌پور از راه اندازی نرم‌افزار پایش صنعتی به صورت پایلوت در استان خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته برای اولین بار در کشور طرح پایش صنعتی به صورت داده‌های نرم افزاری به صورت پایلوت در قزوین اجرا شد که براساس این طرح تاکنون اطلاعات ۵۰۰ واحد‌های صنعتی پایش شده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: این نرم افزار، بانک اطلاعات پایش صنعتی تمامی صنایع استان شامل میزان آلایندگی، میزان مصرف آب، پسماند صنعتی، محل استقرار و نوع تولید است.

این مسئول اعلام کرد: با بررسی فعالیت‌های زیست محیطی واحدهای صنعتی تا پایان سال گذشته ۲۷ واحد آلاینده در سطح استان شناسایی و تذکر لازم برای رفع آلودگی داده شد.

شمسی پور اکولوژی صنعتی را طرحی مهم در مدیریت پسماند و بازگرداندن مجدد آنها به چرخه تولید و مصرف برشمرد و گفت: جایگاه ویژه دفع پسماندهای صنعتی استان در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار جنب سایت محمدآباد با مشارکت بخش خصوصی احداث می شود.

وی یکی دیگر از طرح های مدیریت پسماندهای استان را بی خطرسازی زباله های عفونی و بیمارستانی دانست و افزود: این طرح به وسیله خودروهای سیار مجهز به دستگاه اتوکلاو اجرا می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

0 پاسخ به “شناسایی ۲۷ واحد آلاینده زیست محیطی در قزوین”

  1. محیط زیستی گفت:

    هر وقت با اینها برخورد شد مدارک و عکسهای برخورد را هم به نمایش عموم قرار دهید
    این ها همش تبلیغاته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار