Iranjb.ir

شناسایی 535 کارفرمای متخلف در استان قزوين
کد خبر: 100147
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام كرد
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از شناسايي 535 کارفرمای متخلف استان که از کارگران غیر ایرانی فاقد مجوز اقامت در كار استفاده مي‌كردند خبر داد.
۳۴۲۰۶_orig-1

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود بابایی با بیان اینکه با کارفرماهای متخلف برخورد جدی صورت می‌گیرد، اعلام کرد: ۵۳۵ کارفرمای متخلف استان که از کارگران غیر ایرانی فاقد مجوز اقامت در کار استفاده می کردند شناسایی و جریمه شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اظهار کرد: بازرسان کار در مراجعه به کارگاه‌ها و انجام بازرسی موارد نقص را به کارفرمایان ابلاغ نموده و در صورت عدم رفع نواقص ابلاغی طی مهلت مقرر، پرونده کارگاه جهت اجرای قانون به مراجع قضایی ارسال می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول کار شوند مگر اینکه دارای ورود با حق کار مشخص بوده و همچنین مطابق قوانین و آئین‌نامه‌های مربوطه پروانه کار دریافت کنند.

بابایی تاکید کرد: فقط آن دسته از اتباع خارجی که اقامت آنها در کشور قانونی است و دارای کارت معتبر آمایش اند اجازه کار دارند.

وی در ادامه گفت: هر گونه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف به یک تا ۹۰ روز حبس و پرداخت جریمه به مبلغ پنج برابر دستمزد روزانه یک کارگر محکوم می شوند.

وی اضافه کرد: فعالیت اتباع افغان در استان به جز دو بخش مرکزی و کوهین شهرستان قزوین ممنوع است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار