شناسایی 535 کارفرمای متخلف در استان قزوين
کد خبر: 100147
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام كرد
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از شناسايي 535 کارفرمای متخلف استان که از کارگران غیر ایرانی فاقد مجوز اقامت در كار استفاده مي‌كردند خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود بابایی با بیان اینکه با کارفرماهای متخلف برخورد جدی صورت می‌گیرد، اعلام کرد: ۵۳۵ کارفرمای متخلف استان که از کارگران غیر ایرانی فاقد مجوز اقامت در کار استفاده می کردند شناسایی و جریمه شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اظهار کرد: بازرسان کار در مراجعه به کارگاه‌ها و انجام بازرسی موارد نقص را به کارفرمایان ابلاغ نموده و در صورت عدم رفع نواقص ابلاغی طی مهلت مقرر، پرونده کارگاه جهت اجرای قانون به مراجع قضایی ارسال می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول کار شوند مگر اینکه دارای ورود با حق کار مشخص بوده و همچنین مطابق قوانین و آئین‌نامه‌های مربوطه پروانه کار دریافت کنند.

بابایی تاکید کرد: فقط آن دسته از اتباع خارجی که اقامت آنها در کشور قانونی است و دارای کارت معتبر آمایش اند اجازه کار دارند.

وی در ادامه گفت: هر گونه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف به یک تا ۹۰ روز حبس و پرداخت جریمه به مبلغ پنج برابر دستمزد روزانه یک کارگر محکوم می شوند.

وی اضافه کرد: فعالیت اتباع افغان در استان به جز دو بخش مرکزی و کوهین شهرستان قزوین ممنوع است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار