شناسایی ۷ کالا با نشان جعلی استاندارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175207
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۴:۱۱
مدیرکل استاندارد استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیر کل استاندارد قزوین گفت: امسال از ۲ هزار و ۵۷۶ واحد صنفی استان بازرسی صورت گرفت که منجر به شناسایی۷ مورد کالا با نشان استاندارد جعلی شد که شامل شکر، قند سیم، بند تخت و دوغ بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سیروس صارمی مدیرکل استاندارد استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در این اداره کل برگزار شد، با اشاره به ۲۲ مهرماه به عنوان روز جهانی استاندارد اظهار کرد: مطابق با هر سال به مناسبت این هفته مراسماتی در سطح ملی و استانی برگزار می شود.

وی با اشاره به ” استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی” به عنوان شعار روز جهانی استاندارد بیان کرد: نتیجه تمام انقلاب‌ها در انقلاب چهارم یعنی هوش مصنوعی خلاصه می‌شود چراکه رعایت استانداردها است که می‌تواند ما را در راستای پیشر فت‌ها پیش ببرد.

صارمی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار ۶ماهه نخست سال جاری تعداد ۲۴ تدوین مصوب شده که در حوزه‌های مختلف از جمله مواد غذایی است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین اضافه کرد: پیش بینی ما برای سال جاری ۳۰ تدوین بوده که خوشبختانه تمام موارد مصوب شدند که ۲۴ مورد در شش ماهه اول عقد قرار داد شده و مابقی در دست اجرا هستند.

وی ابراز کرد: در ۶ماهه ابتدای سال ۳ هزار و ۸۱۲ ساعت نفر تحت آموزش کنترل کیفت داشتیم که ۵۶ درصد بالاتر از میزان پیش بینی شده بوده است.

صارمی اذعان داشت: درخصوص تهیه بسته های ترویجی ۶ بسته یعنی ۲ برابر میزان پیش بینی شده در ۶ ماهه نخست سال داشتیم.

مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به اینکه در حوزه پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری کالا و محصول ۵۸ درصد صدور داشتیم، تشریح کرد:۱۳۱ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین بازی داشتیم که ۷۵ درصد محقق شده است.

وی عنوان کرد: بازرسی از ۱۸ مورد صنایع انرژی، نمونه برداری از ۱۱۷۵ مرکز تولیدی، آزمون نمونه از ۱۰۶۹ مرکز تولیدی نیز از دیگر اقدامات انجام شده طی ۶ ماه بوده است.

شناسایی ۷ کالا با نشان استاندارد جعلی

این مسئول ابراز کرد: امسال از ۲ هزار و ۵۷۶ واحد صنفی استان بازرسی صورت گرفت که منجر به شناسایی۷ مورد کالا با نشان استاندارد جعلی در سایر استان‌ها شد که شامل شکر، قند سیم، بند تخت و دوغ بود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین با بیان اینکه ۱۲۹ مورد کالای فاقد استاندارد در استان کشف کردیم اضافه کرد: در راستای اجرای طرح طاها در ۶ ماهه ابتدای سال دو هزار و۱۶۳ مورد بازرسی به عمل آمد که از این میزان ۲ هزار و ۱۷۶ مورد نمونه برداری و تعداد ۲۴۷ تا مورد آزمون قرار گرفتند.

وی همچنین ادامه داد: تعداد ۳۲۰ مورد نمونه اظهارنامه در زمینه صادرات و ۷۳۵ مورد نمونه اظهارنامه وارداتی نیز داشتیم.

این مسئول بیان کرد: باتوجه به تدوام کاری شرکت های نفتی موعد بستن قرادادها به طول انجامید و به همین منظور در آزمون نازل جایگاه سوخت مایع ۵۰ مورد داشتیم که در نظر داریم طی ۶ ماهه دوم این میزان را بیشتر پوشش دهیم.

صارمی ابراز کرد: در خصوص آزمون باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای ۴۲۶ مورد بود که ۱۷۰ درصد تحقق یافت.

آزمون نازل‌های سی ان جی در دست بررسی قرار دارد

مدیرکل استاندارد استان قزوین اذعان داشت: آزمون نازل های سی ان جی در دست بررسی است که بعد از تایید و بازرسی جایگاه‌ها انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به عدم وجود تولید کننده در استان در زمینه ازمون انگ فلزات گرانبها هیچ گونه آزمونی نداشتیم.

این مسئول بیان کرد: در ۶ ماهه دوم سال هیچ گونه صدور پروانه برای آزمایشگاه همکار را نخواهیم داشت؛ بنا شده تمام آزمایشگاه‌ها بر اساس قانون از اجرای اداره استاندارد خارج شود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین افزود: طی ۶ماهه نخست سال ۷۵ مورد بازرسی از آزمایشگاه همکار ، ۴ مورد صدور پروانه، ۱۸ مورد تمدید، یک مورد ابطال و ۳ مورد تعلیق از کار داشتیم.

وی تشریح کرد: با توجه به حساسیت نظام مهندسی بر کیفیت بتن ورعایت استاندارد در ساختمان ها؛ این پیشنهاد در گروه شورای استان ارائه شد تا آزمایشگاه به اداره استاندارد مراجعه کنند.

این مسئول افزود: تاکنون پرونده ۳ مورد در دست اقدام است و آمادگی داریم در جهت تایید صلاحیت آزمایشگاه نظام مهندسی همکاری و نظارت بر کیفیت در جهت اصلاح ساختمان و مصالح ساختمانی را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبری در جهت تولید کالای با کیفیت اقدامات زیادی انجام شده که علاوه بر تسهیل زمینه های صادرات و واردات برای واحدهای تولیدی مشاوره های لازم در جهت تعطیلی و کاهش تولید واحدهای تولیدی انجام شده است.

این مسئول تشریح کرد: سازمان ملی استاندارد ۲ بسته تولید و تسهیل تجارت را در جهت کمک به واحدهای تولیدی و صادرات و واردات پیش بینی و تدوین کرده و در اختیار واحدها و تجار قرار داده شده است.

مدیرکل استاندار استان قزوین تشریح کرد: برخی از واحدهای تولیدی خودشان اقدام به تهیه مواد اولیه می‌کنند که امروز از بازرسی‌های سخت گیرانه و فرآیندهای گمرکی حذف شده و تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند با تعهد مدیرعامل کالاها را ترخیص کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار