شناسنامه دار شدن هیئت های مذهبی قزوین/ استفاده از ظرفیت همیاران محرم در مناسبت‌های مختلف - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80660
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۰
در مراسم تجليل از هيئت هاي مذهبي مطرح شد؛
شاخص : مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در مراسم تجليل از هيئت هاي مذهبي و همياران محرم نمونه شهر قزوين از شناسنامه دار شدن هیئت های مذهبی قزوين خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سعید وزیری‌نژاد در مراسم تجلیل از هیئت های مذهبی و همیاران محرم نمونه شهر قزوین اظهار کرد: ظرفیت همیاران محرم باید به صورت مستمر در تمامی مناسبت های مختلف مذهبی نظیر اربعین حسینی، نیمه شعبان و سایر مناسب های دیگر در راستای ترویج فرهنگ شهروندی و حل معضلات شهری استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین از شناسنامه دار شدن هیئت های مذهبی خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح شناسنامه دارشدن هیئت هاحرکتی است برای استفاده از ظرفیت انها در سایر مناسبت ها و همکاری با دستگاه های اجرایی جهت رفع مشکلات شهری است.

این مسئول مساعدت به هیئت های مذهبی از طریق ارائه های بن های محصولات فرهنگی از قبیل پرچم، کتیبه، پارچه مشکی، پوستر، کتب مذهبی و … به صورت حواله و معرفی به فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی، مساعدت سخت افزاری به هیئت های مذهبی در بر پایی مراسم های عزاداری در حسینیه ها و مراسمات آیینی مذهبی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیون تومان را از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در ایام محرم برشمرد.

حامدی فر مسئول هیئت های مذهبی قزوین هم در این مراسم گفت: با همکاری این هیئت ها در محرم امسال شاهد نظم و قانون مندی بیشتری بودیم.

وی شاخصه‌های انتخاب این هیئت ها را؛ اجرای مراسمات شایسته سید الشهدا،احترام به قوانین، اجرای نظم و پاکیزه نگه داشتن مسیر های عزاداری عنوان کرد.

گفتنی است؛ در این مراسم از ۴۰هیئت مذهبی و ۱۲۰همیار محرم تجلیل شد و شهر قزوین ۲۰۰ هیت مذهبی و ۳۰۰ همیار محرم دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار