شناسنامه دار و مجهز کردن چاه‌های آب به کنتور هوشمند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67842
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
تا پایان شهریور ماه صورت می‌گیرد
شاخص : استاندار قزوین در جلسه اتاق فکر آب استان، از شناسنامه دار و مجهز کردن چاه‌های آب به کنتور هوشمند تا پایان شهریور ماه خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه امروز در جلسه اتاق فکر آب استان که در اداره کل هواشناسی برگزار شد، با تاکید بر بررسی وضعیت آب مصرفی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، اظهار کرد: شهرداری‌ها از ارگان‌های پرمصرف در زمینه آب هستند و باید گزارش میزان مصرف آب دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها تا پایان شهریور ماه ارائه شود.

استاندار قزوین اعلام کرد: همه چاه‌های آب دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان تا پایان شهریور شناسنامه دار و مجهز به کنتور هوشمند می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: آموزش مأموران آبیاری بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری در مصرف بهینه منابع آب بسیار اثرگذار است.

روزبه خاطرنشان کرد: اگر مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و مردم صحنه‌های مختلف صرفه‌جویی در منابع آبی از سوی مدیران را شاهد باشند، قطع ‌یقین توجه بیشتری به مصرف بهینه منابع آبی دارند.

وی همچنین خواستار جداسازی آب شرب از مصارف فضای سبز شد و افزود: این امر باید در اولویت شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد.

در پایان این جلسه اتاق مانیتورینگ اطلاعات هواشناسی و استودیو خبر پیش بینی هواشناسی افتتاح شد. برای بهره‌برداری از این ۲ طرح یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار