شهدای مدافع حرم جلوه‌ای از شهیدان مظلوم جبهه حق هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82093
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
امام جمعه موقت تهران:
شاخص : امام جمعه موقت تهران در مراسم چهلمین روز شهادت مدافع حرم رسول پورمراد گفت: شهدای مدافع حرم جلوه‌ای از شهیدان مظلوم جبهه حق اند که به خاطر دفاع از حرم اهل بیت(ع) شهید شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، آیت الله کاظم صدیقی در مراسم چهلمین روز شهادت مدافع حرم رسول پورمراد که در مسجد جامع شهر شال با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد: هرگونه اهتمام و تلاش در راه خدا مصداق جهاد فی سبیل الله است و در این مکتب از خودگذشتگی در راه خدا در بالاترین حد ارزش گذاری است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در اسلام از درخشش و ویژگی برجسته ای برخوردار است و شهات از برترین واژه ها و از مقدس ترین مفاهیم معارف الهی و اوج کمال انسان است.

این مسئول با تاکید بر اینکه ایران اسلامی در تمامی مقاطع یار مظلوم و دشمن ظالم است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم همچون رسول پورمراد جلوه ای از شهیدان مظلوم جبهه حق اند که به خاطر دفاع از حرم اهل بیت(ع) شهید شدند.

صدیقی با بیان اینکه اقتداری که ایران در دنیا دارد به برکت خون شهداست، افزود: برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید باید تلاش کرد.

گفتنی است؛ شهید رسول پورمراد ۲۶ اسفند ماه سال ۶۷ در تاکستان متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع مهندسی برق سپری کرد و ۲۰ مهر ماه سال جاری در دفاع از حرم مطهر عقیله‌ بنی‌ هاشم، حضرت زینب‌ کبری(س) و حضرت‌ رقیه(س) به درجه رفیع شهادت نایل شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار