شهدا روحیه انقلابی‌گری را در جامعه تبیین کردند
کد خبر: 112466
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه شهدا روحیه انقلابی‌گری را در جامعه تبیین کردند، گفت: باید با اتحاد و همدلی آحاد مردم جامعه، روحیه انقلابی‌گری، وحدت و قدرت نظام جمهوری اسلامی را حفظ و تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در مراسم سالروز شهادت شهید شاخص کشور شهید قدرت‌الله چگینی که عصر دیروز در گلزار شهدای قزوین برگزارشد با تاکید بر لزوم زنده نگهداشتن یاد و راه شهدا، اظهارکرد: مردم و مسوولین باید تلاش کنند تا یاد و خاطره شهدا در جامعه زنده نگه‌ داشته شود و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردارند.

وی افزود: آنچه که کشور را شکل می‌دهد این است که همه افراد با ایمان و اخلاص در مسیر اهداف و آرمان‌های نظام گام بردارند و همه مسوولان وظیفه داریم باری را ازدوش جامعه برداریم و برای رفع نیازهای مردم برنامه‌ای جدی رادنبال کنیم .

استاندار قزوین با اشاره به اینکه در انجام وظایف و رسالت‌های خود باید نیت خالصانه داشته باشیم، گفت: تمام کارها باید برای رضای خداوند باشد و شهدا ازما این را می‌خواهند؛ شهادت آزمون بزرگی است که هرکسی از آن سربلند بیرون نمی‌آید.

این مسوول ادامه داد: باید یک فضای خودسازی برای خود به وجود آوریم زیرا خودسازی موجب ایجاد برکت در جامعه و اخلاص در انجام وظایف می‌شود، این امر رضایت خداوند و شهدا را به همراه دارد.

همتی عنوان کرد: شهید چگینی یکی از فرهنگیان پرافتخار، پرتوان، شناخته شده و آماده برای  خدمت‌رسانی به نظام جمهوری اسلامی و یکی از گزینه‌های شهید رجایی برای آموزش وپرورش بوده است.

استاندار قزوین افزود: با توجه به اینکه تمام شهدا دارای شخصیت برجسته و زندگی منحصر به فرد هستند از این رو خداوند بنده‌های نمونه خود را انتخاب می‌کند و خانواده شهدا از توفیق و اجر عظیمی برخوردارند.

این مسوول خاطرنشان کرد: در دنیا جنگ‌های مختلفی وجود دارد و از کشورخود دفاع می‌کنند و افراد زیادی ازدست می‌دهند اما آنچه در کشور ما در مسیر دفاع مقدس وجود داشته یک رابطه میان انسان و خداوند است.

وی ادامه داد: مقوله دفاع از وطن در جمهوری اسلامی ایران یک تکلیف الهی است  و فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی در قالب همین رابطه انسان و خداوند ایجاد می‌شود که دشمنان نیز از فهم راز و رمز این ارتباط عاجز هستند.

همتی تصریح کرد: تبعیت از ولایت‌فقیه، انسجام، وحدت و همدلی و ایستادن پای ارزش‌های انقلاب اسلامی چیزی است که شهدا از ما انتظار دارند زیرا اساس و پایه حفظ جمهوری اسلامی در این مسئله است.

استاندار قزوین با بیان اینکه شهدا روحیه انقلابی‌گری را در جامعه تبیین کردند، افزود: باید با اتحاد و همدلی آحاد مردم جامعه، روحیه انقلابی‌گری، وحدت و قدرت نظام جمهوری اسلامی را حفظ و تقویت کنیم.

این مسوول در پایان تاکید کرد: امروزه خط مقدم امنیت کشور ما در سوریه، عراق و یمن است و باید هوشیار باشیم که همه این توطئه‌ها برای زمینگیر کردن انقلاب اسلامی است اما جوانان انقلابی ما مرز جغرافیایی نمی‌شناسند و هر جا که لازم باشد برای دفاع از وطن دریغ نمی‌کنند.

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار