عدم توانایی دولت در پرداخت بودجه شهرداری‌ها/ مشکلات کشور را نمی‌توان با آزمون و خطا حل کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153468
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس عنوان کرد
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس با بیان اینکه دولت در پرداخت بودجه شهرداری‌ها با مشکل مواجه است گفت: مشکلات کشور را نمیتوان با آزمون و خطا حل کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی و اسناد بالادستی مردم و مسئولین در قبال هم وظایف و تکالیفی دارند که بخشی از آن مربوط به حقوقی شهری است.

وی افزود: امروز در همه جای دنیا شهر را موجودی زنده می‌دانند که پروژه‌های عمرانی کالبد آن را می‌سازد و روح آن مربوط به برنامه‌های فرهنگی است.

محمدی تصریح کرد: شهردار قزوین باید ارتقاء حقوق شهروندی را به طور جدی مد نظر قرار دهد و رشد متوازن در اجرای پروژه‌های ‌عمرانی و فرهنگی برقرار کند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه شهرداران و شوراهای شهر برنامه‌ریزی‌های کلان شهری را عهده‎‌دار هستند باید بر مبنای بینش اسلامی تولید اندیشه کنند چراکه این راهبرد می‌تواند در جامعه تحول آفرین باشد و فضاهای مثبتی را ایجاد کند.

این مسئول با بیان اینکه آینده‌پژوهی و آینده‎نگری در مدیریت شهری مسئله مهمی است گفت: متاسفانه برخی اقدامات در شهر انجام می‌شود که حتی ۲ سال هم برای آن آینده ‌نگری نشده است در حالی که در اجرای برنامه‌ها حداقل باید ۵۰ سال آینده را پیش‌بینی کرد.

رشد پروژه های عمرانی و فرهنگی متوازن باشد

محمدی با اشاره به لزوم توجه به روزآمدی در شهرداری‌ها گفت: شهرهای ما باید مجهز به علم و دانش روز باشند تا از مسیر توسعه و پیشرفت عقب نمانند.

وی تصریح کرد: بودجه و اعتبارات یکی از ابزارهای پیشرفت است و با وجود اینکه شهرداری‌ها در تامین منابع مالی خودکفا هستند و از بخش کوچکی از اعتبارت دولتی بهره‌مند می‌شوند اما دولت در پرداخت همان مقدار هم با مشکل مواجه است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداران باید با تولید منابع جدید کارها را پیش ببرند و محدودیت منابع را هم مورد توجه قرار دهند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه باید در مصرف منابع نظارت جدی وجود داشته باشد افزود: ۷ هزار و ۱۰۰ پروژه نیمه کاره در کشور داریم و باید توجه داشت که کوچک‌ترین هدررفت منابع در پروژه‌ها رخ ندهد.

محمدی با بیان اینکه شهرداران بایددر همه ابعاد اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داده و به عنوان یک پروژه اجرا کنند عنوان کرد: امروز کشور به لحاظ اقتصادی در وضعیتی نیست که دچار آزمون و خطا شویم و باید استفاده بهینه از منابع موجود را داشته باشیم.

بافت فرسوده شهر قزوین در مقابل زلزله به شدت آسیب دیده است

این مسئول با اشاره به اولویت‌های شهر قزوین گفت: وضعیت ترافیکی شهر را باید مشخص کنیم و قطار درون شهری را در باز کردن گره‌های ترافیکی مورد توجه قرار دهیم.

رییس کمیسیون اصل نود تصریح کرد: امروز نباید زلزله را یک حادثه غیرمترقبه فرض کنیم و باید در این زمینه مدیریت بحران را ارتقاء داده و در ترمیم بافت فرسوده شهر قزوین اقدامات جدی انجام گیرد چراکه این بافت‌ها به شدت آسیب دیده هستند.

وی با اشاره به برقراری توزیع عادلانه امکانات در شهرافزود: آقای نصرتی با قدم‌های بلندی که در شهر داشتند چهره شهر را تغییر داده و قزوین را در تراز بین‌المللی معرفی کردند.

محمدی در پایان افزود: اقدامات مثبت شهردار سابق قزوین مسئولیت آقای صفری را در ارتقاء و شکوفایی شهر سنگین‌تر می‌کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار