شهرداری قزوین به حیاط خلوت سیاسی استانداری تبدیل شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145716
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر قزوین:
شاخص : رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر قزوین گفت: متأسفانه تعدادی از سازمان های متعلق به شهرداری حیاط خلوت استانداری شده است، پول و سهام برای شهرداری و شهروندان قزوینی است ولی مزایا از آن افراد دیگر می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ احد چگینی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک درجلسه شورا و ضمن بررسی عملکرد شرکت پردازش نصر محمدآباد، اظهار کرد: این شرکت باید با شهرداری تسویه حساب کاری انجام دهد تا شهرداری بعد از تسویه براساس سهم خود با آن وارد مذاکره شود.

وی افزود: چند نکته با باید مورد توجه قرار بگیرد، اول اینکه شهرداری قزوین دراین شرکت ۴۲ درصد سهم دارد و تغییرات مدیریتی در آن باید مصوبه هیأت مدیره شرکت را داشته باشد و درصورتیکه این اقدام مصوبه مربوطه را نداشته و نظر شهرداری اخذ نشده است.

احد چگینی با تأکید براینکه باید یک جلسه فوق العاده گذاشته شود و مدیر تصفیه با نظر هیأت مدیره انتخاب شود، افزود: بعد از این اقدام نظر هیأت مدیره اخذ شده و حق و حقوق شهرداری گرفته شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل با اشاره به مطالبات سه میلیارد تومانی شهرداری از این شرکت و سهامداری این ارگان، افزود: این قرارداد برای شهرداری قزوین همانند قرارداد ترکمنچای است چراکه جغرافیا و امکانات شهرداری قزوین برای ۲۰ شهرداری دیگر لحاظ شده ومورد استفاده قرار می گیرد.

وی در تکمیل صحبت های خود یادآورشد: جایگاه دفن زباله محمدآباد باید به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تحویل داده می شد و این شرکت در قالب زیرمجموعه این سازمان به فعالیت می پرداخت.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: شرایط شرکت پردازش نصر محمدآباد در کاسپین نیز تکرار شد و بدون اطلاع شهرداری مدیرش جا به جا شد، درصورتیکه مطابق قانون تجارت، شهرداری به عنوان سهامدار باید به اینگونه تغییر و تحولات نظارت داشته باشد

احد چگینی تأکیدکرد: متأسفانه تعدادی از سازمان های متعلق به شهرداری حیاط خلوت استانداری شده است، پول و سهام برای شهرداری و شهروندان قزوینی است ولی مزایا از آن افراد دیگر می شود.

وی تصریح کرد: موضوعاتی که مورد اشاره قرار گرفت در راستای احقاق حق شهر و شهروندان آن بوده و اینکه شورا و شهرداری مدیریت متمرکز خود را درباره عملکرد شرکت پردازش نصر محمد آباد و کاسپین اعمال کند و مجموعه ها حقوق قانونی شهرداری قزوین را که براساس قانون تعیین شده، پرداخت نمایند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار