شهردار آنتالیا: اگر نمی‌دانستم که در تهران قرار دارم، تصور می‌کردم در آمریکا هستم‌ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69229
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
شاخص : شهردار آنتالیا، تهران را شهری بسیار زیبا عنوان کرد و گفت: چهار سال قبل به تهران سفر کرده‌ام و حالا باور نمی‌کنم که تهران به این حد دچار تغییر و تحول شده است، اگر نمی‌دانستم که در شهر تهران قرار دارم، تصور می‌کردم که در کانادا یا آمریکا هستم‌.

به گزارش پایگاه شاخص ، ابراهیم راوریم در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در حاشیه بازدید از خطوط حمل و نقل پایتخت با بیان اینکه مسئولان شهری تهران برای این شهر برنامه‌ریزی خوبی داشته‌اند به‌گونه‌ای که از سال ۲۰۱۱ تاکنون تغییرات شگرفی در حوزه ساخت و سازهای زیربنایی به مانند پل‌ها و توسعه فضای سبز صورت گرفته، اظهار کرد: تهران شهر بسیار زیبایی است که باید برای جذب گردشگر در آن تلاش بیشتری صورت گیرد.

شهردار آنتالیا با بیان اینکه برای پیشرفت شهرش ۳۰ سال برنامه‌ریزی شده است، اذعان کرد: در حال حاضر آنتالیا از لحاظ جذب توریست در خاورمیانه دارای رتبه‌ اول است، اما دقت داشته باشید ۳۰ سال برنامه‌ریزی برای آن انجام شده و جذب توریست تنها هتل‌سازی نیست.

وی با بیان اینکه تهران جاذبه‌های تاریخی بی‌شماری دارد، گفت: بنده بشخصه عاشق موزه‌های تاریخی تهران و کاخ گلستان هستم و بیشتر وقت خود را صرف بازدید از آنها خواهم کرد و مطمئن باشید گردشگران دیگر نیز از جاذبه‌های تاریخی تهران لذت خواهند برد.

شهردار آنتالیا با تأکید بر احیای جاده ابریشم گفت: ایران جاده ابریشم دارد و با احیای آن می‌تواند گامی مؤثر در راستای جذب توریست بردارد.

راوریم تهران را شهری پاکیزه و سرسبز دانست و افزود:‌ برای بازدید تهران باید سه هفته زمان گذاشت، چرا که معتقدم حداقل بازدید از دربند سه روز طول خواهد کشید.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار