شهر حال و هوای میلاد حضرت زهرا(س) را ندارد/ یکی از دغدغه‌های مهم مسئولین جامعه شیعی باید حضور در جلسات اهل بیت‌(ع) باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55225
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
حاج محمد نبوی:
شاخص : نبوی، مداح اهل بیت(ع) با گلایه از اینکه شهر حال و هوای میلاد حضرت زهرا(س) را ندارد، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم مسئولین جامعه شیعی باید حضور در جلسات اهل بیت‌(ع) باشد.

حاج محمد نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص با بیان اینکه سال ۹۴ را با نام و ذکر حضرت فاطمه(س) شروع کردیم و این بهار فاطمی تقارن مبارکی است، اظهار کرد: در مملکتی زندگی می‌کنیم که تمام لحظات آن متبرک به نام معصومین(ع) و وجود امامزاده‌ها و بقاع متبرکه است که این نعمت بزرگی است.

این مداح اهل بیت(ع) اذعان داشت: فرهنگ شیعه یک فرهنگ غنی است و براساس مناسبت‌ها هیچ زمانی برای ما رها شده نیست و این یکی از نشانه‌ها پویایی مکتب شیعه است که بعد از تمام شدن محرم صفر مردم منتظر فاطمیه و ماه رمضان هستند.

توفیقات مکتب شیعه به واسطه وجود حضرت زهراست

وی با بیان اینکه توفیقات در مکتب شیعه بسیار است، عنوان کرد: همه این توفیقات به واسطه وجود ام‌الائمه حضرت فاطمه‌زهراست و اگر معارفی از کربلا و عاشورا به ما رسیده؛ مصدر همه این برکات وجود حضرت زهرا(س) است.

نبوی در ادامه تاکید کرد: ما باید قدردان این نعمت‌ها و عنایت پروردگار باشیم؛ خانواده‌هایی که اثرپذیر از برکت وجود ائمه‌اطهار(ع) هستند مشکل هجوم افکار بیگانه را ندارند و دلیل بسیاری از مشکلاتی که در زندگی ما به وجود می‌آید این است که ما ارتباطمان با ائمه قطع شده است.

این ذاکر اهل بیت(ع) با اشاره به اهمیت داشتن الگوی برتر ابراز کرد: ما باید به زندگی و جامعه قرآنی دست پیدا کنیم چراکه قرآن الگوی برتر را برای زندگی معرفی کرده و می‌فرماید که رسول‌الله اسوه حسنه هستند و بدانیم که اگر کسی زندگی قرآنی داشته باشد در این عالم رها و گم نخواهد شد.

وی افزود: چون قرآنی زندگی نمی‌کنیم شناسایی الگوی مناسب هم ضعیف است و کسانی را الگو قرار می‌دهیم که خاک پای پیامبر اکرم(ص) هم نسیتند؛ اگر بتوانیم با رفتار خود الگوی مناسب را در جامعه تبلیغ کنیم خیلی از مشکلاتمان حل می‌شود.

نبوی اضافه کرد: متاسفانه ما از قرآن فقط به تلاوت و همراه داشتن آن بسنده کرده‌ایم در حالی که باید به سمت تفسیر و درک معارف قرانی و عمل به آن‌ها حرکت کنیم.

این مداح اباعبدالله(ع) خاطرنشان کرد: با مطالعه در زمینه اهل بیت(ع) وظیفه داریم برجستگی‌های این بزرگواران را به عنوان الگوهای برتر و به بهترین شکل ممکن به جامعه معرفی کنیم.

وی با اشاره به مداحان و وعاظی که ندانسته آب در آسیاب دشمن ریخته و به وحدت بین شیعه و سنی آسیب می‌زنند، گفت: عده‌ای با نام رسول‌الله قصد دارند اسلام را بدنام کنند و ما باید داشته‌های خود را به نحو مطلوب شناخته و حق مطلب را در معرفی ائمه‌اطهار ادا کنیم و طوری عمل کنیم که اهل بیت‌(ع) می‌پسندند.

جامعه اسلام باید هوشیارانه عمل کند

نبوی تصریح کرد: متاسفانه بعضی از مراسمات و مناسبت‌های ما ناآگاهانه و با کج‌فهمی عده‌ای با بی‌ادبی و هتاکی به اهل بیت(ع) همراه است که خود این موضوع مشکلات بیشتری را برای جامعه شیعی ایجاد می‌کند اما وقتی به سیره امام صادق(ع) توجه می‌کنیم، می‌بینیم که ۹۰ درصد مطالب ایشان در بیان بزرگی اهل‌بیت(ع) است نه کوچک شمردن دیگران.

این مداح ائمه‌اطهار(ع) با تاکید بر اینکه جامعه اسلام باید هوشیارانه عمل کند، اذعان داشت: در جامعه امروز هر سخنی که می‌گوییم مسئولیت‌ دارد و باید طوری سخن بگوییم که حق خونی بر گردن ما نیاید.

وی با اشاره به تاثیرگذاری حضور مسئولین در مجالس اهل بیت(ع) و فرهنگ‌سازی در این زمینه اظهار کرد: اگر می‌خواهیم جامعه ما حضرت زهرا(س) را بشناسند ابتدا باید نام ایشان را ببریم که در قالب همین مجالس و مناسبت‌ها خواهد بود.

نبوی در پایان با گلایه از اینکه شهر حال و هوای میلاد را ندارد، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم مسئولین جامعه شیعی باید حضور در جلسات اهل بیت‌(ع) باشد و یادمان نرود هر چه که داریم از وجود پربرکت حضرت زهراست.

انتهای پیام/۲۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار