لزوم پایبندی دانشگاه‌های کشور بر جهاد و تقویت روحیه انقلابی‌گری دانشجویان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105758
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
در مراسم گرامیداشت شهید چمران مطرح شد:
شاخص : عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر رعایت الزامات شرعی و دینی در دانشگاه‌ها گفت: محیط دانشگاه‌های کشور باید علاوه بر علم، جایگاهی برای تقوا، معنویت، جهاد و انقلابی‌گری باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید با حضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و اساتید دانشگاه‌های استان  در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

آیت الله علی اکبر رشاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید چمران اظهار کرد: این شهید هم در دفاع مقدس و هم در حفظ استقلال کشور با دسیسه‌گران و دشمنان مبارزه کرد.

شهید چمران نمونه بارز یک مومن دشمن‌شناس

وی اضافه کرد: شهید چمران هم با دشمن خارجی و هم دشمن داخلی یعنی نفس عماره مبارزه کرد و اکنون به عنوان شخصیتی دانشگاهی و عارف شناخته می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت:  این شهید بزرگوار علاوه بر جهاد در راه خداوند، اهل عرفان و نیایش نیز بود، بنابراین روز شهادت ایشان به درستی به نام بسیج اساتید نامگذاری شده است.

رشاد با اشاره به وجود الزامات شرعی و دینی در دانشگاه‌های کشور، ابراز کرد: تمام اساتید کشور بسیجی‌وار، انقلابی و دلسوز هستند در حالی‌که در هیچ کدام از کشورهای منطقه از چنین وضعیتی برخوردار نیستند؛ بایستی قدردان این نعمت الهی بود.

وی تصریح کرد: محیط دانشگاه‌های کشور باید علاوه بر علم جایگاهی برای تقوا، معنویت، جهاد و انقلابی‌گری باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به آمار ده‌ها هزار استاد بسیجی در کشور، خاطرنشان کرد: این جمع کثیر از اساتید بسیجی باید عملکردی قابل توجه در همه حوزه‌ها داشته و راستای ترویج فرهنگ اسلامی و تربیت جوانان انقلابی تلاش نمایند.

حجت الاسلام منصور زارعی نماینده ولی فقیه در دانشگاه بین‌الملل امام خمینی (ره) در ادامه این مراسم اظهار کرد: شهید چمران نمونه بارز شجاعت، بصیرت ، آگاهی و مرد عمل در همه میادین است.

وی با اشاره به ویژگی بارز شهید چمران یعنی دشمن‌شناسی در زمان خود، خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار نه تنها نامش در کشور ماندگار است بلکه در بیرون از مرزها در دل دشمن لرزه می‌افکند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار