شواهدی از حضور نیروی هوایی ایران در سوریه + عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80198
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
شاخص : اولین عکس از هواپیمای ترابری نیروی هوایی ایران که رزمندگان داوطلب شیعه برای حضور در جنگ علیه تروریست‌های داعش را به سوریه آورده است، در حال دست به دست شدن در شبکه‌های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه شاخص،خبرگزاری روسی اسپوتنیک (sputniknews) با انتشار خبری درباره حضور نیروی هوایی ارتش ایران در سوریه مدعی شد که تصویری از این هواپیماهای ایرانی در خاک این کشور گرفته شده و در حال پخش شدن در فضای مجازی می‌باشد.

در این خبر آمده است که اولین عکس از هواپیمای ترابری نیروی هوایی ایران که رزمندگان داوطلب شیعه برای حضور در جنگ علیه تروریست‌های داعش را به سوریه آورده است، در حال دست به دست شدن در شبکه‌های اجتماعی است.

این عکس که در صفحه اینستاگرام گروه ایرانی دفاع مقدس منتشر شده، یک سرباز عراقی را که در برابر هواپیمای ترابری سی-۱۳۰ هرکولس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که “بنظر” در سوریه است، نشان می‌دهد.

یک منبع از گروه اینستاگرامی دفاع مقدس به اسپوتنیک گفت که احتمالا این اولین تصویر از هرکولس ایرانی در سوریه و حضور نیروی هوایی در این کشور است.

اسپوتنیک به نقل از این منبع که نامش را فاش نکرد نوشت: “هواپیماهای ایرانی همچنین برای انتقال پهپادهایی که پروازهای شناسایی بر فراز پایگا‌ه‌های نظامی داعش انجام می‌دهند؛ استفاده می‌شوند.”

از نظرات نوشته شده پای این پست پیداست که برخی از رزمندگان عراقی پس از حضور و عملیات هوایی روسیه، در سوریه حضور یافته‌اند. البته هنوز صحت این عکس از سوی مقامات ایرانی تایید نشده است و فعلا در حد فرضیه است.

منبع : جام نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار