شوراها با روحیه بسیجی و عدالت‌محوری در راستای حل مشکلات مردم تلاش نمایند
کد خبر: 101246
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۰۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه شوراها بهترین سرمایه مردم، نظام و دولت‌اند، گفت: شوراهای شهر و روستا باید با روحیه بسیجی و عدالت‌محوری در راستای حل مشکلات مردم تلاش نمایند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در همایش استانی شوراهای اسلامی شهر و روستا در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امروزه با تخصصی شدن علم نیاز به مشورت ملموس‌تر شده، اظهار کرد: تصمیم معقول و بهینه و در نهایت دستیابی به نتیجه مطلوب در سایه استفاده از فکر دیگران اندیشه دیگران میسر خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه نطفه شوراها در نظام اسلامی و تنظیم قانون اساسی بسته شده، بیان کرد: در نگاه نظام اسلامی و در راس آن امام (ره)، امور باید به مردم واگذاشته تا بر سرنوشت خود حاکم شوند که اگر این امر تحقق یابد موجب افزایش احساس مسئولیت مردم نسبت به اجتماع خود می‌شود.

همتی با بیان یکی از وظایف مهم شوراها، اذعان کرد: صیانت از رفتار، عملکرد و گفته‌ها در دوره‌ی مسئولیتی نماینده بر رویکردها شوراها اثر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شوراها باید دارای روحیه بسیجی و عدالت محور باشند، گفت: نمایندگان مردم در روستا، شهر یا کشور باید در همه کارها مسئولانه، کارآمد و عدالت خواهانه پیش روند تا موجب امیدواری و اعتماد مردم شوند.

این مسئول با بیان اینکه شوراها حلقه واسطه مردم و دولت هستند، ابراز کرد: شوراها با کاردانی، وظیفه‌شناسی و پیگیری امور، آرامش روانی مردم را تامین کرده و دولت برای پیاده کردن سیاست‌های خود در منطقه و کشور می‌تواند از پتانسیل شوراها استفاده نماید.

همتی با بیان اینکه شوراها بهترین سرمایه مردم، نظام و دولت هستند گفت: نمایندگان مردم، بهترین یار مدیران به منظور انتقال نواقص و ارزیابی مسائل به جهت آشنایی بیشترشان با مشکلات مردم است.

استاندار با بیان اینکه ظرفیت عظیم شوراها سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه اجرای کارهاست، عنوان کرد: باید در استفاده از منابع به ویژه زمان بهینه عمل کرد که این کار با بهره گیری از ظرفیت شوراها محقق می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: نباید از برنامه‌های کوچک غفلت کرد و باید به همه موضوعات کوچک و بزرگ که برای داشتن زندگی بهتر حائز اهمیت است پرداخته شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار