شوراها تبلور عینی و ملموس مردم‌سالاری هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101260
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
رئیس شورای اسلامی استان قزوین:
شاخص : سخنگوی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراها تبلور عینی و ملموس مردم‌سالاری هستند گفت: شوراها می‌توانند نقش موثری در توسعه و پیشرفت روستاها و شهرها و همچنین در تحقق اهداف دولت ایفا نمایند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، احد چگینی پیش از ظهر امروز در همایش استانی شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد با بیان اینکه شوراها تبلور عینی و ملموس مردم‌سالاری هستند، اظهار کرد: تخصیص ۸ اصل از قانون اساسی به شوراها حاکی این موضوع است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۱۹ هزار شورای شهر و روستا در ۳۶ هزار واحد ارائه خدمت می‌کنند، اذعان کرد: طی ۱۷ سال گذشته شوراها رشد بسیار خوبی داشته که البته نیازمند حمایت و تقویت است و تا زمانی قانون شوراها اصلاح نشود محقق نمی‌شود.

چگینی با اشاره به لزوم کمک دستگاه‌های حکومتی به این بخش، بیان کرد: هرگاه بخش‌های دولتی و در راس آن‌ها استانداری در این ۳۶هزار واحد، پای کار آمدند شوراها بالندگی بیشتری داشته است.

رئیس شورای اسلامی استان قزوین اضافه کرد: شوراها از دیر گل‌ترین درختان خردورزی است اما ثمره آن شیرین و دل چسب است.

 سخنگوی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراها تبلور عینی و ملموس مردم‌سالاری هستند گفت:  شوراها می‌توانند نقش موثری در توسعه و پیشرفت روستاها و شهرها و همچنین در تحقق اهداف دولت ایفا نمایند.

چگینی در ادامه افزود: تقویت پایه‌های نظام مردم سالار، توزیع متوازن و عادلانه امکانات در سطح شهرها و روستاها و پیگیری موثر امورات مردمی از دیگر نقش‌های مهم شوراها است.

وی در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور در راستای حل مشکلات شوراها قول مساعد داده‌است گفت: ارسال لایحه مدیریت یکپارچه واحد شهری به مجلس و همچنین درآمد پایدار شهری که اگر به نتیجه برسد حرکت مهم و روبه پیشرفتی در مسیر تعالی شوراها خواهیم داشت.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار