شورایی شدن رهبری از حربه‌های دشمن/ شورای نگهبان گلوگاه مقابله با نفوذ است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93881
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در قزوین:
شاخص : آیت الله رجبی با اشاره به اینکه ولی فقیه سکان‌دار امت اسلامی در رسیدن به تعالی است، گفت: مسئله شورایی شدن رهبری از حربه‌های دشمن بوده و با موازین شرعی و عقلایی همخوانی ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله محمود رجبی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری قزوین صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به معیار‌های یک انتخاب اصلح اظهار کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان باید تعهد افراد به ارزش‌ها، آرمان‌های اسلام، انقلاب و شهدا باشد.

وی، ولایت‌مداری و عمل به رهنمودهای ولی فقیه را یکی از معیارهای اصلی کاندیداها دانست و گفت: بصیرت سیاسی و اجتماعی، اعتقاد به توانمندی ظرفیت‌های داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم خودباختگی به کشورهای بیگانه از دیگر ویژگی‌های نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان است.

رجبی در خصوص اهمیت ولایت فقیه در جامعه اسلامی تشریح کرد: انقلاب و نظام ما برخواسته از فرهنگ دینی اهل بیت، معتقد به مساوات انسان‌ها در آفرینش و عدم حاکمیت بر یکدیگر است.

وی با اشاره به اینکه خداوند بعد از پیامبران و امامان حق حاکمیت را در زمان غیبت حضرت حجت(عج) به ولایت فقیه سپرده است، ادامه داد: ولی فقیه در مسائل سیاسی و اجتماعی تصمیم‌گیری و مسلمانان به جهت اعتقاد به آموزه‌های دینی تبعیت از این دستورات را بر خود واجب می‌دانند.

کاندیدای خبرگان رهبری با بیان اینکه مفاد و شرایط لازم برای ولایت فقیه در جامعه اسلامی در قانون اساسی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: اجتهاد به موازین دینی، توانایی مدیریت جامعه، بینش سیاسی و اجتماعی، آگاهی کامل از فضای بین‌المللی، شجاعت در برابر تهدیدات دشمن از جمله ویژگی‌های ولی فقیه است.

ولایت فقیه سکان دار امت اسلامی است

رجبی با بیان اینکه ویژگی‌هایی ولایت فقیه جنبه عقلانی و قرآنی دارد، ابراز کرد: ولی فقیه به عنوان سکان‌دار امت اسلامی، جهت‌گیری کلان نظام و هدایت جامعه به سوی ارزش‌های والای انسانی را رقم می‌زند.

کاندیدای خبرگان رهبری در پاسخ به مسئله مطرح شده به عنوان شورایی شدن رهبری، توضیح داد: این مسئله با منطق قرآنی، عقلایی و با تجربه بشری سازگار نیست.

وی ادامه داد: اهمیت مشورت کردن بر هیچ کس پوشیده نیست و مقام معظم رهبری هم به آن اهتمام می‌ورزند اما موضوع رهبری به معنای تصمیم‌گیری در امور جامعه است.

رجبی افزود: شورایی شدن ولی‌فقیه مورد قبول موازین دینی نبوده و از نظر عقلی با توجه به اینکه رهبری باید در مواقع حساس سیاسی و اجتماعی بدون تاخیر و قاطع تصمیم گیرنده باشد شورایی بودن آن قطعاً موجب اختلال و گسستگی در امور خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه نفوذ با تضعیف نقاط قوت نظام از استراتژی‌های جدید دشمن است، تاکید کرد: ولایت فقیه به عنوان دژ مستحکمی در برابر تهدیدها ایستاده و موجب پیشرفت روز افزون ملت بوده است.

رجبی تصریح کرد: از این رو دشمن در صدد نفوذ با هدف تغییر ولایت فقیه به گونه‌ای که سازگار با اهداف او باشد برآمده است و از راه‌های مختلفی آن را مورد هجمه قرار می‌دهد.

کاندیدای خبرگان رهبری افزود: دشمن در جهت‌گیری خود به سمت ولایت فقیه از طریق نفوذ فرهنگی با جریان سازی در جامعه پیش آمده است، جریان‌هایی که به اهداف استکبار جهانی جامه عمل می‌پوشانند.

رجبی حضور یکپارچه ملت در پای صندوق‌های رای و انتخاب اصلح را از راهکارهای مقابله با نفوذ دانست و هشدار داد: شورای نگهبان در یک مرحله در مقابل نفوذ ایستاد، اکنون اگر در انتخاب غفلت شود عناصری که خود را اصلح جلوه داده در حالی که وابسته به استکبار جهانی‌اند روی کار خواهند آمد.

هجمه علیه شورای نگهبان خیانت است

وی با اشاره به اینکه مفهوم دموکراسی جمهوری اسلامی ایران با دموکراسی غرب متفاوت است، اظهار کرد: دموکراسی غربی را فقط در چهارچوب تئوری شاهد هستیم در حالی که نظام جمهوری اسلامی به جهت تقدس دینی و مقبولیت مردم در مرتبه والایی از کارآمدی قرار دارد.

کاندیدای خبرگان رهبری با اشاره به تبلیغات سوء دشمن علیه عناصر وفادار به نظام در انتخابات، تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا نیروهای وابسته به خود را روی کار آورد و عناصر وفادار و ارزشی را از عرصه خارج کند.

رجبی اضافه کرد: با وجود مردم آگاه و نیروهای محکم انقلابی در برابر چنین توطئه‌هایی، نقشه‌های دشمن و وابستگان آن توهمی بیش نبوده و راه به جای نخواهد برد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان به عنوان گلوگاه مطمئن مقابله با نفوذ دشمن است، عنوان کرد: طبیعی است که دشمن با تخریب چهره فقها و دخالت در انتخابات به دنبال برداشتن این سد است.

کاندیدای خبرگان رهبری تاکید کرد: با تبیین و شناساندن ابعاد مختلف نظام و شخصیت مقام معظم رهبری که در اقتدار نظام جمهوری اسلامی اثرگذار بوده است، می‌توان مردم را به اهمیت حضور در انتخابات آگاه کرد.

رجبی با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها در جامعه و انتخابات ابراز کرد: اگر رسانه‌ها به وظایف خود در چهارچوب موازن دینی عمل کنند در ارتقاء سطح فرهنگ اسلامی، فکری و سیاسی جامعه موثر خواهند بود.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “شورایی شدن رهبری از حربه‌های دشمن/ شورای نگهبان گلوگاه مقابله با نفوذ است”

  1. ناشناس گفت:

    ایشان از قم اومده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار