شورای بسیج و کارگروه‌ها خاصیت تصمیم‌سازی دارند نه تصمیم‌گیری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61381
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۵:۴۸
رئیس بسیج اقشار استان قزوین:
شاخص : رئیس بسیج اقشار با توجه به اخذ نهایی تصمیم در مجامع بسیج استان گفت: شورای بسیج و کارگروه‌ها خاصیت تصمیم‌سازی دارند نه تصمیم‌گیری.

به گزارش خبرگزار اجتماعی شاخص، موسی مداح  رئیس بسیج اقشار استان قزوین ظهر امروز در نشست با جمعی از اصحاب رسانه که در مجتمع فرهنگی شهید آوینی برگزار شد با اشاره به تشکیل بسیج در سال‌های گذشته به پررنگ‌تر شدن نقش آن طی ۲ سال گذشته گفت: این مجامع از پشتوانه فکری و اخلاقی برخوردارند.

مداح با توجه به  حضور مشارکت‌های مردمی افزود: هر چه قدر ما بتوانیم از طبقه‌ فکری و مشارکت مردمی استفاده کنیم سهم اجرای برنامه افزایش خواهد یافت.

رئیس بسیج اقشار با توجه به گفته مقام معظم رهبری که حکم فرمودند: عقبه فکری به عنوان گام اول دهه چهارم انقلاب بوده، توضیح داد: ایجاد کمیت و کیفیت در کار در دهه چهارم انقلاب اسلامی است که پس از آن ما باید تلاش کنیم، زمینه لازم برای تامین سطح بصیرت مردم را در برنامه‌های مختلف فراهم آوریم تا بتوانیم به اجرای برنامه‌های لازم بپردازیم.

وی در ادامه افزود: این مقوله است که ما را به سمت مدیریت‌های مردم‌ پایه و حرکت به سوی مردم سوق می‌دهد تا به نوعی بتوانیم با عملکرد اتاق فکری و بازوی مشورتی در بحث درون‌سازمانی در حوزه داخلی و کمک به دولت و تحقق ارتباط مردمی در حوزه بیرونی بپردازیم.

این مسئول اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم بسیج شکل پارلمانی پیدا کند و هر اقدامی که در دست اقدام باشد باید با مشورت نخبگان و زبدگان انجام شود که این کار خیر و منفعت عمومی را می‌رساند و در یک کلام همه اقدامات آتی جنبه مشورتی دارند.

مداح در ادمه گفت: ما به سمتی خواهیم رفت که آنچه در آینده در بسیج اجرا خواهد شد حاصل تلاش کارگروه‌ها، شوراهای بسیج و مجامع باشد چراکه این مسئولین با اقدامات لازم برای حرکت را فراهم آورند و امیدواریم که هر اقدامی بتواند یک مشکل را در سطح استان برطرف کند.

رئیس بسیج اقشار استان قزوین تصریح کرد: در کارگروه‌های ما رئیس، بازرس،  شورای بسیج و مجمع بسیج استان همه به شکل انتخابی است و به شکل رای مخفی انجام می‌گیرد اما ما تعهد داریم که در مجمع بسیج استان فردی انتخاب شود که برخوردار از ظرفیت‌ها و امکانات دولتی باشد که بتوانیم محصول کارگروه‌ها را با حمایت و پشتیبانی این شخص عملیاتی کنیم که معمولا در شهرستان‌ها فرماندار منطقه رئیس سازمان هستند.

وی اذعان داشت: طرح‌ها به شکل بیانیه مطرح می‌شوند و سالیانه تعدادی طرح با تفکیک عملکرد کارگروه با شورای بسیج انجام می‌شود که در طول سال ۲ مجمع در سطح استان و ۴ مجمع در سطح شهرستان خواهند داشت.

مداح توضیح داد: شورای بسیج و کارگروه‌ها خاصیت تصمیم‌سازی دارند نه تصمیم‌گیری؛ تصمیم در جلسه تلفیق گرفته می‌شود و تصمیم نهایی در مجمع بسیج استان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: اعضای این مجامع شامل یک رئیس، ۲ نائب رئیس، ۲ بازرس و یک دبیر است که یکی از نائب رئیسان فرمانده سپاه است و دیگری به همراه تعیین رئیس مجمع و ۲ بازرس روز چهارشنبه در دانشگاه بین‌المللی از طریق آرای حاضرین در جلسه تعیین خواهند شد و مسئول راهبردی استان دبیر این مجموعه می‌باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار