شورای حفظ حقوق بیت المال باید مانع دست اندازی زیاده خواهان به منافع عمومی شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117556
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
دادستان عمومی و انقلاب قزوين:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوين گفت: شورای حفظ حقوق بيت المال و دستگاه‌های عضو نبايد از حفاظت و صيانت اراضی ملی، منابع طبيعی و اراضی دولتی غافل شوند بلكه بايد نسبت به دست اندازی زياده خواهان به منافع عمومی مراقبت كنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که صبح امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در جهت حفظ حقوق بیت المال باید تلاش کنیم تا از منابع خدادادی به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح های منابع آبی و خاکی وظایف و تکالیف دستگاه‌های مختلف روشن و مشخص است که باید با دقت و حساسیت لازم در این زمینه اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: البته احترام به حقوق بهره برداران در همه طرح‌ها باید مورد توجه باشد چراکه بی توجهی به این موضوع موجب تضییع حقوق برخی می‌شود که از این رو وقتی طرحی را در مناطق بالادست رودخانه اجرا می‌کنیم باید حقوق بهره برداران پائین دست را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی توضیح داد: لازم است طرح‌ها طوری اجرا نشود که به واسطه اجرای آن منطقه‌ای برخوردار و منطقه‌ای محروم از برکات طرح شود از این رو در مسیر رودخانه لازم است حق آب، بهره برداران مورد توجه قرار گیرد.

این مسوول اضافه کرد:گاهی می‌بینیم برداشت‎ها و نحوه عمل استان‌ها در این زمینه متفاوت است در نتیجه کشاورزان از دسترسی به آب رودخانه‌ای محروم می‌شوند و آب شیرین آن رودخانه مستقیم وارد دریای شور شده و دیگر قابل بازگشت و بهره برداری مجدد نیست.

حجت الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: در خصوص آب باید حساسیت به خرج دهیم ولی نباید حقوق بهره برداران نادیده گرفته شود در این میان اولویت ما باید جلوگیری از هدر رفت آب باشد در این میان نباید رها شدن آب در زمین و نفوذ آن در سفره های زیر زمینی، هدر رفت آب محسوب شود.

وی افزود: در برخی مناطق استان آب بلااستفاده داریم که باید برای این آب‌ها نیز فکری شود البته طرح جامعی که در الموت غربی قرار پیاده شده نیز می‌تواند با مطالعه برای دیگر مناطق برنامه‌ریزی شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: شورای حفظ حقوق بیت المال و دستگاه‌های عضو این شورا در کنار اقدامات مختلف خود نباید از موضوع حفاظت و صیانت از اراضی ملی، منابع طبیعی و اراضی دولتی غافل شوند بلکه باید نسبت به دست اندازی زیاده خواهان به منافع عموم جامعه مراقبت کنند.

وی یادآورشد: دستگاه‌ها باید مأموریت های خود را در این بخش با حساسیت و جدیت انجام دهند.

 

انتهای پیام/۱۳۰۰د

منبع: روابط عمومی دادگستری

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار