شورای شهر جای سیاسی‌کاری و حضور جریان‌ها نیست/ مسوولان صادقانه به مردم خدمت کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150017
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۳:۵۹
رئیس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: شورای اسلامی شهر و روستا جایگاه خدمت به مردم و هیچ سیاست و برنامه ای جز خدمت به مردم در این نهاد مردمی ارزش ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ حجت الاسلام نور الله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در  دیدار با شهردار و اعضا شورای شهر قزوین اساس مسئولیت ها را خدمت به مردم در جهت کسب رضای الهی دانست و بیان کرد: همه مسئولیت ها را باید امانت الهی بدانیم و خداوند سبحان برای خدمت به مردم جایگاه والایی را مقدر فرموده که این مهم در کلام ائمه معصومین (ع) برجسته است.

وی ادامه داد: در شورای شهر که واگذاری مسئولیت به صورت مستقیم از سوی مردم صورت گرفته باید دقت بیشتری شود، نباید فرصت موجود را با کارهای حاشیه ای به خسران بدل کنیم چراکه شیطان و وسوسه های شیطانی خناس تلاش می کنند ما را از مسئولیت خود منحرف کنند ولی لازم است همه ما مراقبت کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: چرا باید فرصت خدمت به مردم که می تواند بستری برای سرافرازی در آخرت باشد را تباه کنیم بنابراین با ارتباط بیشتر با مردم و تلاش برای حل مشکلات آنها بستر سعادت دنیا و آخرت خویش را فراهم خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: نباید اجازه داد برخی شورا را به حاشیه ببرند چراکه شورای شهر جای سیاسی کاری و حضور احزاب و جریان ها نیست بلکه افراد از گروه های متفاوت و اقشار مختلف می توانند آستین ها را بالا زده و تنها برای رضای خدا و خدمت به مردم در شورای شهر حضور یابند.

حجت الاسلام قدرتی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و روستا جایگاه خدمت به مردم و هیچ سیاست و برنامه ای جز خدمت به مردم در این نهاد مردمی ارزش ندارد.

شوراها و شهردار کاهش آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار قرار دهند

وی عنوان کرد: خدمت به مردم اگر از دو شرط خلوص و صداقت برخودار باشد از جمله عبادات تلقی شده و ثوابی معادل عبادات مستحبی و بلکه بالاتر داردبه طوری که از امام صادق (ع) روایت شده که می فرمود: کسی که هفت دور خانه خدا را طواف کند خداوند برایش شش هزار حسنه می نویسد و همین قدر گناه از او را محو می کند ولی برآوردن حاجت مومنی برتر از این طواف است.

وی گفت: تمام فضایل و اجر و پاداشی که برای خدمت رسانی به مردم در نظر گرفته شده مشروط به این است که خدمت به دیگران از نیت خالصانه و صادقانه و فقط در جهت تقرب به خدا و احیای ارزش های دینی صورت پذیرد نه اینکه به خاطر رسیدن به پول و ثروت و یا محبوب شدن پیش مردم و یا کسب شهرت و پیدا کردن نام نیک و یا رسیدن به مقام و منصب و سایر موارد اینچنینی صورت پذیرد که در اینصورت انسان را از پاداش الهی و اخروی محروم می سازد.

حجت الاسلام قدرتی یکی از عرصه های خدمت به مردم را در حوزه رفع آسیب های اجتماعی دانست و اظهارداشت: شورای شهر یک جنبه کارش باید مسائل اجتماعی باشد و در این میان شهردار و اعضای شورای شهر و روستا می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود به ایجاد بستر مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی یادآورشد: باید همه تلاش کنند تا نسل آینده را به دور از هیاهوهای فریبنده دنیا نسلی عالم، اندیشمند، فرهیخته، فرهنگی و تلاشگر در کسب رضای الهی تربیت کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار